Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayati bir problemin sinyalcisi olabilir!

Adana Ortadoğu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. İbrahim Doğru, na önemli uyarılarda bulundu.

Giriş Tarihi: 29.8.2015 14:12
Hayati bir problemin sinyalcisi olabilir!
Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. İbrahim Doğru, kalp ritim bozukluklarının basit ve tedaviye ihtiyaç olmayacak kadar önemsiz olabileceği gibi hayati bir problemin de sinyalcisi olabileceğini belirterek mutlaka dikkate alınıp tetkiklerin yapılması gerektiğini söyledi.
Günümüzün en önemli sorunlarının başında gelen hiçbir belirti vermeden sessizce ilerleyebiliyor. Belirti verdiklerinde ise en sık; nefes darlığı, göğüste ağrı ve çarpıntı gibi yakınmalarla ortaya çıkıyor.
kalbin pompa fonksiyonlarında aksaklık olmasına deniyor. Bu aksaklık az da olabiliyor, çok ileri derecelere de ulaşabiliyor. Sigara içimi, tansiyon yüksekliği, diyabet, obezite, yüksek kolesterol ve hareketsiz yaşam tarzı kalp hastalığı riskini artırıyor. Son zamanlarda obezite ve kolesterol yüksekliği oranının artması yüzünden kalp hastalıklarında artış görülüyor.
Türkiye'de 4-5 milyon civarında kalp damar hastası olduğunu dile getiren Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. İbrahim Doğru, kalp hastalıklarının hiçbir belirti vermeden sessizce ilerleyebildiğine dikkat çekti. Dr. Doğru, belirti verdiğinde ise en sık 'göğüs ağrısı', 'nefes darlığı' ve 'çarpıntı' gibi yakınmalarla ortaya çıktığını ifade etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hayati bir problemin sinyalcisi olabilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN