Sadece pskolojiyi değil nı da etkiliyor

Uzmanlar cep telefonu kullanımının bağımlılık yapabileceğine dikkati çekiyorlar. Ekranına bakarken telefonu yanlış tuttuğumuzda ise sinir sıkışmasından ötürü ellerde ve kollarda uyuşmalar olabiliyor.

Giriş Tarihi: 31.8.2015 09:13
Sadece pskolojiyi değil beden sağlığını da etkiliyor
Cep telefonları artık yaşamımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Bir çoğumuz evde, işte gözlerimizi cep telefonu ekranından ayırmıyoruz. Sokakta yürürken elindeki telefona bakan ve bir şeyler yazmaya çalışan bir çok kişiyi görmek mümkün. Karşı karşıya, yan yana oturan arkadaşların, sevgililerin, eşlerin hiç konuşmadan ellerindeki cep telefonlarıyla meşgul olmaları da artık alıştığımız bir manzara. Uzmanlar cep telefonu kullanımının bağımlılık derecesine ulaşabileceğini dile getiriyorlar.

Cep telefonunun aşırı kullanımı sadece psikolojimizi değil bedensel sağlığımızı da etkiliyor. Saarbrücken Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre, cep telefonu kullananların yüzde 95'i telefonu elinde yanlış tutuyor. Elinizdeki cep telefonuna boynunuzu eğerek baktığınızda omurgaya 13 kilo fazladan yük biniyor. Bu ise ellerde ve kollarda uyuşmalara, boyun ve sırtta rahatsızlıklara neden oluyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Sadece pskolojiyi değil beden sağlığını da etkiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN