Türkiye'nin en iyi haber sitesi

neden olur?

sonradan olan bir durum değildir...

Giriş Tarihi: 22.10.2015 11:59
Kepçe kulak neden olur?
''KEPÇE KULAK GENETİKTİR''

Genetik olarak anne ve babanın genetik durumuyla alakalı olarak çocuğa geçer. şekil olarak kıkırdak dediğimiz burun da da bulunan dokunun tam olarak gelişmemesinden kaynaklanır. Kepçe Kulak , anne karnında kulaktaki kıkırdağın gelişmemesi ile oluşumunu tam tamamlayamaması durumudur. Kulak bölgesinde ki kıkırdak dokusu tam olarak gelişemez ise , kulak şeklini alamaz ve öne doğru eğilir. Bu durumda kepçe kulak sendromunu doğurur.


''BAZI NEDENLER KEPÇE KULAK OLUŞUMUNA SEBEP OLABİLİR''

Kepçe Kulak problemi sonradan travmatik nedenlerle de oluşabilir. Kulak bölgesine alınan şiddetli darbe, kepçe kulak oluşumu yapabilir. Ayrıca kulak bölgesinde ki kıkırdağında bi şekilde zarar görmesi kulak eğriliğine yani kepçe kulak sendromuna yol açabilir.


''%95 GENETİKTİR''

Kepçe Kulak bozukluğu yüzde 95 lik bir oranda genetiktir. Anne ve baba da ki sorun genelde çocuğa geçtiği için olur. Fakat günümüzde kepçe kulak ameliyatları (özellikle iple kepçe kulak ) 20 dk içinde yapılabiliyor ve sonradan açılma riski de oldukça düşük. Kepçe kulak probleminin psikolojinize etki etmesine izin vermeden bu sorundan kolayla kurtulabilirsiniz.

Kaynak: Milliyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepçe kulak neden olur?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN