Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne yapmaya çalışıyor

Yönetim Kurulu Başkanı , Geleneksel Tıp konusu ve ’nin konuya ilgisizliğini içeren yazılı bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 3.11.2015 11:06 Güncelleme Tarihi: 3.11.2015 11:07
Tabipler Birliği ne yapmaya çalışıyor
İşte Dr. Yıldız'ın açıklamalarından satır başları;

Türkiye bitkisel droglar açısından dünyanın en zengin ülkelerinden biri. Türkiye endemik bitki türleri açısında sahip olduğu zenginliğe rağmen bu konu Tabipler odasının ilgi alanında değil. Hatta oda karşı safta, global batılı ilaç sektörünün yanında yer almaktadır.

NE DÜŞÜNDÜĞÜ MERAK KONUSU

Dünyadaki tıbbi sülüğün yüzde 80'i ülkemizdedir. Tabipler odası bu konuda, hridoterapi ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
Türkiye tarihin en eski tıp okullarına sahip ve eski medeniyetlerden günümüze yurt olan bu uygarlık coğrafyası olmasına rağmen bu tarihi mirasın görmezden gelinmesi ülkenin tarihine bir saygısızlık olduğu kadar, bu tarihi mirastan insanlığın mahrum bırakılması anlamına gelen ilgisizliği anlamak mümkün değildir.

DR. YILDIZ ODANIN YAPMASI GEREKENLERİ SIRALADI

İnsanların hasta olmaması için hangi projeleri yürütmekte desteklemekte ve çalışmaktadır! Acaba oda yöneticilerimiz bu güne kadar kaç el yazması tıp eserini görmüş ya da incelemişlerdir. Oysa odanın tıp, faramakoloji, orman, tarım, gıda, gen mühendisliği fakülteleri ile işbirliği yaparak geleneksel tıbbın bilim ile birlikte bu alanında yeni ufuklar açması gerekir. Mevcut mevzuatın engelleyici hükümleri ve yetersizlikleri ortada iken odanın ilgisizliği ve durduğu yeri anlamakta güçlük çektiğimizi belirtmek isteriz.

GELENEKSEL TIP DERNEĞİ KAYNAKLARINI PAYLAŞMAYA HAZIR

olarak bizden koruyucu hekimlik,eski tıp tetkik ve yöntemleri ve dünyada yapılmış bilimsel karşılığı olan çalışmaları, yüzlerce el yazması tıp eserini, yüzlerce bitki araştırmalarını,Türkiye bitki zenginliği gibi ülkemiz ve insanımız için hayati önem taşıyan çalışmaları paylaşabilir insanlık hizmetine sunulabilir. Bu konuda tabipler odasını ülkemiz ve insanımız için elzem konularda toplumsal görevi daha doğru bir yerden bakmasını ve ilgilenmesini beklemekteyiz!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tabipler Birliği ne yapmaya çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN