''Zeytinyağı anne sütü kadar değerli''

Bursa'da Uluslararası Zeytin Festivali kapsamında düzenlenen panelde konuşan Prof. Dr. , zeytin ve zeytinyağının anne sütü kadar değerli olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 8.11.2015 17:27 Güncelleme Tarihi: 8.11.2015 17:28
''Zeytinyağı anne sütü kadar değerli''
Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesi Asım Kocabıyık Kültür Merkezi'nde düzenlenen panele katılan Prof. Dr. , zeytin ve zeytinyağının faydaları konusunda bilgi verdi.

Zeytin ve zeytinyağı dostu olarak anılmak istediğini kaydeden Prof. Dr. Karatay zeytin için 'altın', zeytinyağı için de 'altınsuyu' benzetmesi yaptı.
Prof. Dr. Canan Karatay, çok güçlü bir antioksidan ve antibakteriyel olan zeytinyağının ülseri tedavi edici etkisi olduğunu belirterek şöyle dedi:
"Midede doğal olarak bulunan 11 kötü bakterinin en az 8'ini yok ediyor. 20 tane zeytinde 100 kalori bulunuyor. Omega 9 açısından da çok zengin. Anne sütü kadar önemli. Gemlik'ten tüm Türkiye'ye öneride bulunuyorum. Her doğan çocuk adına bir zeytin fidanı dikin."

'ZEYTİN AĞAÇLARI OLAN ÜLKE AYAKTA KALIR'

2 bin yıl yaşayan zeytin ağaçlarının kesilmemesi gerektiğini de vurgulayan Prof. Dr. Karatay, dünya kıtlık çekerken zeytin ağaçları olan ülkelerin ayakta kalmayı sürdüreceğini kaydetti.

Panelden sonra zeytin bahçesine giden Prof. Dr. Karatay, dalından topladığı zeytini yedi, elinde ezdiği zeytini de yüzüne sürdü.
lı olmak isteyenlerin anne sütü kadar değerli zeytin ve zeytinyağı tüketmesini öneren Prof. Dr. Karatay, zeytinin cildi de gençleştirip koruduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Zeytinyağı anne sütü kadar değerli''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN