Çocukların sağlığı nano teknolojiye emanet

Giriş Tarihi: 15.12.2015 15:30

MANİSA'nın Şehzadeler İlçesi'nde Belediye'ye ait kreş ve gündüz bakım evinde eğitim gören çocuklar, nano gümüş teknoloji uygulaması sayesinde bulaşıcı hastalıklardan 4 ay süreyle uzak kalacak.

Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Şehzadeler Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde özellikle kış aylarında ortaya çıkan bulaşıcı hastalıklar nedeniyle nano gümüş teknoloji uygulaması başlatıldı.

3 öğretmen ve 20 çocuğun bulunduğu Şehzadeler Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi'nde kışın çocukların bulaşıcı hastalıklardan etkilenmemesi için nano gümüş teknolojisi ile kreşi dezenfekte ettiklerini ifade eden AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Bilindiği gibi özellikle kış ayları bazı bulaşıcı hastalıkların çocuklar arasında hızla yayıldığı bir dönemdir. Bu nedenle özel bir yöntem ile kreşimizi dezenfekte yapıyoruz. Bu yöntem saf nano gümüş teknolojisi ile anti bakteriyel uygulamadır. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan bu uygulama sayesinde kreşimiz 4 ay boyunca insan sağlığına zararlı olabilecek salgın hastalıklar niteliğinde olan virüs, mikroorganizma ve bakterilere karşı koruma altında olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukların sağlığı nano teknolojiye emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN