Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye 'dünyanın' saçını ekiyor

turizminde önemli adımlar atan Türkiye'nin, estetik uygulamalar içinde önemli yer tutan nde dünya birincisi olduğu belirtildi.

Giriş Tarihi: 16.12.2015 12:02
Türkiye 'dünyanın' saçını ekiyor
Türkiye nde dünya birincisi

Türkiye'nin, estetik uygulamalar içinde önemli yer tutan saç ekiminde dünya birincisi olduğu ve günde ortalama 200 hastaya işlem yapıldığı belirtildi.

Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ömer Tontuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, artık sağlık hizmet sunumunun turizm alanında önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

''Türkiye artık dünya markası olmak için çalışmaktadır''

Türkiye'nin yakın gelecekle ilgili hedefleri arasında sağlık turizminin bulunduğunu vurgulayan Tontuş, bu alanda hem gelişmiş ülkelerin kalitesinde hem de çok daha uygun maliyetle hizmet verildiğini belirtti. Tontuş, "Yüksek donanımlı ve son teknolojinin imkanlarından yararlanılarak sunulan sağlık hizmetinde Türkiye artık bir dünya markası olmak için çalışmaktadır" dedi.

''Günde 200 kişi saç ektiriyor''

Türkiye'nin tıbbi tedavilerin, yaşlılara ve engellilere yönelik hizmetlerin yanı sıra estetik cerrahi uygulamalarda da dünya sağlık turizminde öncü olduğunu ifade eden Tontuş, estetik müdahaleler içinde saç ekiminin önemli bir yer tuttuğuna dikkati çekti. Tontuş, şunları kaydetti:

"Sınırı aşarak başka bir ülkeye özellikli bir işlem için gidenler arasında dünyada en yüksek oran, saç ekimine ait. Bu açıdan bakıldığında saç ekiminde dünyada en fazla turist kabul eden ülke Türkiye. Saç ekiminde dünyada birinciyiz. Türkiye'de günlük ortalama 200 hasta saç ektiriyor. Bu sayı hafta sonları daha da artıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye 'dünyanın' saçını ekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN