Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'de felçten kurtuldu

Giriş Tarihi: 29.12.2015
Türkiye'de felçten kurtuldu

Ruandalı işadamı, boynundaki tümör nedeniyle yüz felci riski yaşadı. Afrika'daki doktorları "Yurtdışına git" dedi. O tedavi için Türkiye'yi seçti

Ruandalı 72 yaşındaki işadamı Innocent Gakwaya'nın 11 çocuğu var. Ruanda'da yaşıyor. Şiddetli karın ağrısı ve yüksek tansiyon sorunu olan Gakwaya, çok uzaklardan geldiği Türkiye'de sağlığına kavuştu. Boynunda 4, karnında 15 santimetrelik iki tümör tespit edildi. Anadolu Sağlık Merkezi'nde hemen ameliyata alınan hasta, felç olmaktan kurtarıldı. Yaşadıklarını "4.800 kilometre ötedeki mucize" diye anlatan Gakwaya "İşadamıyım. İnşaat sektöründe çalışıyorum. Uzun süredir ciddi şekilde kabızlık sorunum vardı. Ciddi bir sorun olacağından korktum ve memleketimiz Ruanda'da pek çok doktora gittik. Bağırsakta birkaç polip olduğunu ancak teknolojik yetersizliklerden dolayı bize yardımcı olamayacaklarını ve ameliyat için yurtdışına gitmemiz gerektiğini söylediler. Yurtdışındaki en iyi hastaneleri araştırmaya başladık. Ben de buraya geldim. Gerekli tetkikler yapıldı. Yüksek tansiyonum kontrol altına alındı. Bu arada sol kulağımın altında, boynumda bir tümör tespit edildi. Ayrıca karnımda da tümör görüldü. Hemen ameliyata alındım. Neyse ki bu tümörler iyi huylu çıktı" dedi.

YÜZ SİNİRİNİN ALTINDA...
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sertaç Yetişer: Boyundaki şişliğin bulunduğu bölgenin hemen altından yüz siniri geçtiği için yüz felci riski vardı. Hastayı ameliyata alarak boynundan 4 santimetrelik bir tümör çıkardık.
Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı: Hastamızın karnının sol yanındaki kitle operasyonla çıkartılıp, patolojik incelemesi yapıldı ve tümör iyi huylu çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de felçten kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN