Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatmadan önce cep telefonundan uzaklaşın

Giriş Tarihi: 19.1.2016 13:00 Güncelleme Tarihi: 19.1.2016 13:01
Yatmadan önce cep telefonundan uzaklaşın

Anadolu Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, cep telefonunun yaydığı ışığın uykuyu geciktirdiğini belirterek, "lı uyku için cep telefonuyla yatak odasına girilmemeli" dedi.

''23:00'ten sonra cep telefonu yatak odasına girmemeli''

Anadolu Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Yılmaz, cep telefonunun yaydığı radyasyon ve ışığın uykuyu geciktirdiğini ifade ederek, lı bir uyku için gece 23.00'ten sonra cep telefonuyla yatak odasına girilmemesi gerektiğini bildirdi.

MCBÜ Uyku Merkezi Başkanı da olan Yılmaz, yaptığı açıklamada, merkeze sabahları uyanamama, uykuda solunum bozuklukları, uykuda hareket bozuklukları, ya da aşırı uyku şeklinde şikayetlerle günde 20 kişinin geldiğini söyledi.

Uyku Merkezi'nde hastaların şikayetlerine göre kan tahlili yaptıklarını anlatan Hikmet Yılmaz, gerek duyulduğu takdirde hastayı ev ortamı şeklinde düzenlenen bir odada 1-2 gün uyutarak, elektronik cihazlarla izlediklerini aktardı.

Hastaların en fazla "sabah yataktan kalkamama" şikayetleriyle geldiğini anlatan Prof. Dr. Yılmaz, bunun sebebinin gece uykuya dalma süresini geciktiren nedenlerden kaynaklandığını ifade etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yatmadan önce cep telefonundan uzaklaşın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN