Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdominoplasti (Karın germe) nedir?

Karın germe (Abdominoplasti) nedir? Karın duvarının şekillendirilmesi, mevcut olan yağlanmanın, sarkmanın ve cildin esnekliğinin durumuna bağlı olarak başlıca liposuction (yağ emme) ve abdominoplasti (karın germe) yöntemleri ile gerçekleştirilebilmektedir.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 12:30 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 12:31
Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) Nedir?

Karın duvarının şekillendirilmesi için kullanılan başlıca plastik cerrahi yöntemleri nelerdir?

Karın duvarının şekillendirilmesi, mevcut olan yağlanmanın, sarkmanın ve cildin esnekliğinin durumuna bağlı olarak başlıca liposuction (yağ emme) ve abdominoplasti (karın germe) yöntemleri ile gerçekleştirilebilmektedir. Günümüzde bu her iki yöntem de çok sık yararlanılan tedavilerdendir. Liposuction en sık uygulanan estetik cerrahi ameliyatı, abdominoplasti ise sıklık sıralamasında altıncı sıklıkla uygulanan estetik cerrahi ameliyatıdır.

Karın germe (Abdominoplasti) nedir?


Abdominoplasti nedir?


Abdominoplasti yada karın germe ameliyatı, karın duvarındaki fazla yağ ve derinin çıkarılarak ve karın duvarındaki gevşemiş kasların sıkılaştırılarak karın duvarının yeniden gençleştirilip şekillendirilmesidir. Bu ameliyatla karnın gevşek, yağ dokusu artmış ve şiş görünümü giderilmekte, yeniden düz ve ince görünümünü kazanması sağlanmakta ve ayrıca bel inceltilmektedir. Benzer şekilde karın duvarı kaslarının orta hatta birbirinden ayrılmasıyla ortaya çıkan diyastaz adı verilen durum da bu ameliyatla onarılabilmektedir.

Abdominoplasti amaliyatında mevcut olan yağlanmanın, sarkmanın ve cildin esnekliğinin durumuna bağlı olarak klasik abdominoplasti, miniabdominoplasti ve marriage abdominoplasti gibi başlıca 3 değişik değişik yöntem uygulanabilmektedir.


Marriage Abdominoplasti nedir ve klasik abdominoplasti ve miniabdominoplasti tekniklerinden farklılıkları nelerdir?


Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede kaybolup sarktığı durumlarda uygulanır.

Mini-abdominoplasti;genellikle karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir.

Marriage abdominoplasti mini-abdominoplastide olduğu gibi genellikle karın duvarındaki yağ birikmesinin ve karın derisindeki esnekli azalmasının karnın alt yarısında görüldüğü ve bel bölgelerinde yağlanma izlenen hastalarda tercih edilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdominoplasti (Karın germe) nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN