Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nedir? İşler doğrudan görüş alanının ortasındadırlar ve etkileyici bir gülümseme pek çok konuda belirleyici olabilir.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 11:48 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 11:52
Mutlu bir gülüş, yüz güzelliğini artırarak bireyin özellikleri ve kişiliğini de ortaya koyan güçlü bir etkiye sahiptir. Gülümseme dizaynı (smile design) estetik diş hekimliği uygulamaları ile en iyi şekilde sağlanabilmektedir.

İş hayatınızda ya da sosyal ilişkilerde, güzel bir gülümsemenin çevremizde bırakacağı etkinin yerini hiçbir şey tutamaz. İdeal bir gülümsemenin çevremizde bırakacağı etkinin yeri çok önemlidir. İdeal bir gülümseme için, sağlık ve fonksiyon birleştirilerek doğal bir estetik tasarlamak mümkündür.

Porselen Kaplama

Porselenler güçlü bir alt destek olmadan dayanıksızdırlar.Porselenlerde alt yapı olarak genelde metaller kullanılmış ama metallerin zayıf ışık geçirgenliklerinden dolayı iyi bir estetik sonuç alınamamıştır. Son yıllarda gelişen teknoloji ile seramiklerin alt yapısında kullanılmak üzere çeşitli malzemeler üretilmiş ve bu malzemeler ile altyapı sağlamlaştırılmıştır. Bu da doğal diş minesi ile birebir aynı ışık geçirgenliğine ve doğallığına sahip porselenlerin kullanımına olanak sağlanmıştır.

Diş estetiği nedir?

Diş estetiği ile doğal, temiz görünen dişlerle size güzel bir gülümseme kazandırılır. Diş estetiğinde bazı temel koşullar vardır ki işin olmazsa olmazıdır:

1- Ağzınızdaki tüm bakteri odaklarının temizlenip ağız hijyeninizin ideal olması gerekir. Çünkü o kadar emek, zaman ve para vereceğiniz uygulamaların mikrobik bir ortamla tekrar bozulmaması sizin lehinizedir.

2- Dişetleriniz kesinlikle sağlıklı ve simetrik olmalıdır. Simetri olma konusu her vakada kendi içinde değerlendirilir. Bazı durumlarda hastanın gülerken dişetleri hiç gözükmüyorsa simetrik dişetleri olsun diye uğraşmaya gerek kalmayabilir. Dişhekiminiz sizi yönlendirecektir.

3- Fotoğraf çekimleri işin temellerindendir. gülüş analizi ile başlar. Bu da fotoğraflarınız üzerinde yapılacak bazı çizimlerle birçok şeyi başta belirleyip bir tedavi programı hazırlamak için şarttır. Bilgisayar üzerindeki programlarla dişlerinizin, dişetlerinizin, gülüşünüzün tüm seceresi çıkarılır. Bu bir tasarım işidir. Kişiye özel tasarımdır. Estetik Diş Hekimliğini ben houte couture moda tasarımına benzetiyorum. Tamamen kişiye özel dikim gibi, kişiye özel dişler ve gülümseme...

4- Bilgisayarda fotoğraf analizleri bittikten sonra bunu 3 boyutlu olarak görebilmek için hastadan daha önce elde edilen alçı modele aktarılır. Bu işlem doktorunuz ve teknisyeni için çok önemlidir. Dişlerde ne kadar aşındırma yapılacağını, nasıl bir diş yapısı olması gerekliliği netleştirilir.

5- Elde edilen model üzerinde bir plak yapılır ve o plağın yardımı ile hasta ağzına geçici yapılır. Geçiciler, 3 boyutlu olarak ağızda yapılacak dişlerin bir ön görüntüsüdür. Hatta bu geçiciler üzerinden diş aşındırmaları yapılır ki dişte gereksiz bir mine kaybı yapılmasın.

Estetik Diş Hekimliği genelde lamine dişler ve metal kullanılmadan yapılan seramik restorasyonları içerir. Ancak özellikle ortodonti dişeti estetiği tedavilerinde kullanılan temel tedavi yöntemlerindendir. Ortodonti ile dişler düzgün dizilerek, porselen yapmak için birçok dişin gereksiz kesimi engellenir. Ardından gerekirse diş beyazlatma, sonra lamine porselenler rahatlıkla uygulanabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş estetiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN