Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fraksiyonel CO2 lerin Fraksiyonel Erbium Lazerlere Üstünlüğü Nedir?

Fraksiyonel CO2 ile Fraksiyonel Erbium Lazerin farkı nedir? Sivilce, aknelere bağlı çukurlukların, izlerin ve lekelerin giderilmesinde co2 lazerler diğer lazerlere göre oldukça etkilidirler. Bu farkı sağlayan co2 lazerlere bağlı bazı özel etkilerdir. Sivilce izlerinin azaltılmasında etkili olan tedavi cildin soyulmasıdır.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 16:27 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 16:28
Fraksiyonel CO2 lerin Fraksiyonel Erbium Lazerlere Üstünlüğü Nedir?

Sivilce, aknelere bağlı çukurlukların, izlerin ve lekelerin giderilmesinde co2 lazerler diğer lazerlere göre oldukça etkilidirler. Bu farkı sağlayan co2 lazerlere bağlı bazı özel etkilerdir. Sivilce izlerinin azaltılmasında etkili olan tedavi cildin soyulmasıdır.

Fraksiyonel CO2 Lazer ile Fraksiyonel Erbium Lazerin farkı nedir?

Hastanın ihtiyacına göre 10-250 mikrometre derinliğinde soyulmaktadır. Erbium fraksiyonel lazerlerde bu soyulma ancak 2-50 mikrometre kadardır.


Sivilceye bağlı izlerin azalmasını sağlayan etkilerden diğeri sivilceye bağlı oluşmuş çukurlukların lazer enerjisi ile büzüştürülerek küçültülmesidir. CO2 lazer uygulamalarında cilt altı kollajen liflerinde ani olarak meydana gelen %30luk kısalma, ciltte gerilmeye ve çukurlarda daralmaya neden olur. Erbium lazerlerde bu oran co2 lazerlerle karşılaştırılamayacak kadar azdır.

Sivilce izlerinin azaltılmasını sağlayacak etkilerden sonuncusuda fraksiyonel CO2 lazerlerin tedavideki oluşturduğu uzun dönemli etkidir. Tedavi uygulamasından sonra 1. ayda başlayan ve 3 ay kadar devam eden fibroblast hücrelerinin uyarılmasıyla yeni kollajen oluşumu gerçekleşir ve daha önce düzeni bozulmuş özelliği gitmiş kollajenin yerini yeni yapılanmış düzgün kollajen lifleri alır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fraksiyonel CO2 Lazerlerin Fraksiyonel Erbium Lazerlere Üstünlüğü Nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN