İmplant tedavisinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Giriş Tarihi: 20.1.2016 14:02

Diş implantı tedavisinin dezavantajları nedir?İmplanttan önce sıklıkla kullanılan köprü ve kuron tedavilerinde sağlam dişlerden destek alındığı için komşu dişler büyük oranda zarar görmekteydi. Bu açıdan bakıldığında bile implantların dişhekimlerine ve hastalara sunduğu avantaj çok önemlidir.

İmplantların faydalarını madde olarak sıralamak gerekirse;

-Doğal diş formunda olması
-Çiğneme fonksiyonlarını tam olarak yapabilme (her istediğini yiyebilme)
-Daha iyi estetik görünüm
-Çiğneme fonksiyonları tam olduğu için sağlıklı beslenebilme
-Sağlıklı dişlere kavuşma ile yüksek özgüven

Diş implantı tedavisinin dezavantajları nelerdir?

Bugüne kadar dezavantajlarıyla ilgili bir şey duymadım, hep avantajlı olarak göründü diş implantları ve gerçekten hastalar çok memnun oluyor mesela babamın hocası vardı 84 yaşında 50 yıl boyunca hep damak kullanmış ve çene kemikleri de çok incelmişti, biz onun kemiklerinin ön bölgesine üç tane implant yerleştirdik ve çok mutlu bir şekilde ceviz, fındık yiyebildiğini, kabuğunu kırmak değil ama küresel cisimleri yemek fıstık, fındık yemek çok zordur ve yapılan dişlerde çiğneme performansını biz bu tip besinlerle ölçeriz bunları yiyebildiğini söylemişti hastamız, çok memnun olmuştu.

Olumsuzluklar; bir hastamızda ben bunlardan sıkıldım, benim ağzıma kalabalık geldi, ağırlık yapıyor' diyen hastalar da oldu ama gerçekte böyle bir sıkıntı yok, daha fazla implant yerleştirip daha büyük protezler yaptığımız hastalar bile genellikle memnun kalıyorlar, dezavantaj olarak değerlendirmemek lazım implantı.

İmplant tedavisinin avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmplant tedavisinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN