Giriş Tarihi: 20.1.2016 17:38

nedir?Karboksiterapi, Karbondioksit (CO2) gazının tedavi amaçlı derialtına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir.

değişik amaçlarla cilt altına medikal karbondioksit gazının özel iğneler ile belirli bölgelere enjekte edilmesi yöntemidir. Karboksiterapi ilk olarak Fransa Royat Kaplıcaları'nda dolaşım bozukluğu hastalarının tedavisi için keşfedilmiştir.

Bölgeye verilen oksijen, hücrelerden yağ tabakasının daha kolay çözülmesini sağlamaktadır. Böylece bölgesel incelme ve zayıflama elde edilmektedir. Aynı zamanda oksijenlenmenin artması o bölgede kan dolaşımını arttırır ve selülit tedavisinde etkin bir yöntem olmasını sağlamaktadır.

Oksijenlenmenin artması cildin sıkılaşması ve anti-aging amacı ile yüz bölgesinde de etkilidir.Karboksiterapi haftada 2 veya 3 kez önerilmekte ve seanslar 10–20 seans arasında değişkenlik göstermektedir.Karboksiterapi her mevsim uygulanabildiği için sık tercih edilen ve konforlu bir tedavi yöntemidir.

Karboksiterapi nedir?

KARBOKSİTERAPİ HANGİ ALANLARA UYGULANMAKTADIR?

Bölgesel incelme amacı ile;karın, kalça, bel, kol, sırt, bacak, basen, diz içi ve gıdı bölgelerinde- Selülit tedavisi amacı ile selülitin olduğu her bölgede- Sarkmış, gevşemiş dokuların sıkılaşmasında- Anti-aging amaçlı yüz bölgesinde- Doğum sonrası veya kilo alıp vermeye bağlı oluşan çatlak tedavisinde uygulanmaktadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karboksiterapi nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN