Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lazer lipoliz spor ve diyet alternatifi midir?

Lazer lipoliz spor ve diyet alternatifi midir?

Giriş Tarihi: 20.1.2016 17:18

Lazer lipoliz spor ve diyet alternatif midir?

Diyet ve sporun bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulmada ve kalıcı şekil değişikliği yaratmada yeri yoktur.

Diyetin yeri bölgesel yağ yakımı değil, tüm vücut ağırlığından kayıptır. Diyet yaptıkça vücudun üst kısmı oran olarak daha fazla kilo kaybeder. Yüz ve dekolte bölgesi çöker, memeler boşalır, kol ve bacak içlerimiz gevşeyip sallanmaya başlar. Kilo alınırken de bu durum tam tersinedir. İlk olarak;

Bel-göbek ya da basen hattından kilo alınır. Bu nedenle kilo alıp vermeler sırasında beden oranı iyice bozulur. Üstelik kilo vermenin yarattığı deformiteler geri dönüşümsüzdür, kilo alınınca düzelmez.Her kilo alıp verme bir kısır döngüdür. Vücut her adımda daha da bozulur.

Lazer lipoliz spor ve diyet alternatifi midir?

Diyet yapılarak genel bir incelme sağlandığı zaman vücut şekli değişmediği için orantısızlık devam eder. Oysa lazer lipoliz yapılarak bölgesel şekil bozuklukları düzeltilen kişiler ileride kilo bile alsa vücut şekli değişmez.Kilo lazer lipoliz sonrası sağlanan şekille uyumlu olarak alınır. Hiçbir şekilde önceki gibi vücuttan bağımsız olarak tek başına büyük birbasen ve göbek olmaz. Tekrar zayıflandığında ise lazer lipoliz sonrası elde edilen simetrik ve orantılı forma geri dönülür.

Vücutta bölgesel yağlanmadan kaynaklı orantısızlık olduğu durumlarda öncelikle bölgesel yağlanma problemi çözülüp, vücut şekillendirildikten sonra spor yapılması daha doğrudur. Spor yaparak vücutta şekil değişikliği yaratmak imkansızdır. Yağ dokularının hareketle kasa döndüğü gibi iddialar hiçbir bilimsel değer taşımamaktadır. Hiçbir doku diğerine dönmez. Yağ hücre sayısı azaltılmadan şekil değiştirilemez. Hiçbir diyet ve spor sadece basenimizi göbeğimizi, gıdımızı, ayak bileğimizi diğer bölgelerden bağımsız olarak inceltemez.


Erkeklerde jinekomasti denen meme büyümesi egzersiz ile yok edilemez. Aksine jinekomasti, spor yapıldığında gögüs kasları kalınlaşacağı için daha ön plana çıkar , çok daha büyük görünür. Attaki kas şiştikçe iri memeli görünüm artarak devam eder.

Sporun genelden yağ yaktırması için kalp atımının dakikada 140 ın üzerinde olması ve bu durumda en az yarım saat kardiyo yapılması gereklidir. Bel- göbek çevresi 102 cm den geniş olan orta yaşlı bir erkek için bu başlı başına bir kalp krizi riskidir. Bel- göbek hattını lazer lipoliz ile incelttikten sonra egzersiz yapması çok daha güvenli olacaktır.

Spor kas yapısını sertleştirir ve duruşu düzeltir. Şekilli bir vücutta estetik görünümü arttıracaktır. Oysa şekilsizken spora başlayanlar yanlış amaçla spor yaptıkları için sporu çok çabuk bırakmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer lipoliz spor ve diyet alternatifi midir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN