Lazer Liposuction’dan sonra tekrar yağlanma veya sarkma olur mu?

Giriş Tarihi: 20.1.2016 17:41

Lazer liposuction yapılan bölgede yeniden yağlanma ve sarkma olur mu? Liposuction uygulamaları, basen ve karın gibi bölgelerinde aşırı yağlanma meydana gelen ve bu sorunlu bölgelerden şikayetçi olan hastalar için en uygun kilo verme metotlarından biri olarak ülkemizde oldukça yaygın.

Liposuction'dan sonra tekrar yağlanma veya sarkma olur mu?

Liposuction Yağ Aldırma

Liposuction uygulamaları, basen ve karın gibi bölgelerinde aşırı yağlanma meydana gelen ve bu sorunlu bölgelerden şikayetçi olan hastalar için en uygun kilo verme metotlarından biri olarak ülkemizde oldukça yaygın.

Liposuction yaptırma konusunda, fazla kilolarından şikayetçi kişilerin istekleri söz konusu olabiliyor, ancak bazı insanların kafasında bu konu ile ilgili çeşitli soru işaretleri ile karşılaşabiliyoruz. Liposuction nasıl bir yöntemdir, etkileri ne kadar zaman sürer, liposuction uygulamasından sonra aynı bölgelerde, vücudun diğer bölgelerinde tekrar sarkma ve yağlanma gibi sıkıntılar meydana gelebilir mi gibi sorular sıklıkla duyulmaktadır.

Lazer liposuction yapılan bölgede yeniden yağlanma ve sarkma olur mu?


Liposuction operasyonu sonrası tekrar yağlanma olur mu?

Yağlanma ve sarkma problemleri, aslında bakılırsa vücuttaki yağlardan dolayı değil, yağ hücrelerinin etkinliğinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı da, yağ aldırma operasyonları esnasında bölgelerdeki yağlar değil de yağ hücreleri alınmaktadır. Yağ hücrelerinin tamamı alınmamakta olup, diğer hücrelerin etkinliğini düşürecek şekilde vücudun sorunlu bölgeleri yağlardan kurtarılır. Hücre olarak yağların etkinliğinin azalması, tekrar yağ üretimini de düşüreceğinden; liposuction operasyonları sonrası tekrar yağlanma meydana gelmemektedir. Kalan hücreler çalışmaya devam edeceğinden, bir miktar yağlanma ve sarkma tabii ki söz konusu olabilir, ancak ihmal edilebilir düzeyde düşüktür.

Liposuction yöntemi sonrası kilo alınır mı?

Vücudumuz yağ üretimini sürekli sürdüren bir metabolizmadır, bundan dolayı da kilo alma konusu; eğer beslenme şeklinize ve tercih ettiğiniz besin tiplerine, değerlerine göre her zaman bir risk olarak kalabilir. Liposuction ile yalnızca sorunlu bölgedeki, size kilo konusunda problem yaratacak yerlerdeki hücre etkinliği düşürülerek kilo almanız sağlanır. Estetik operasyonu sonrasında kilo almanız söz konusu olsa bile, eğer basen üzerine bir operasyon gerçekleştirilmişse o bölgede diğer vücut bölgelerinize nazaran daha az bir artış olur. Zira, liposuction operasyonu esnasında yağ oranının yüksek olduğu bölgelerden alınan yağ hücreleri diğer hücrelerin de etkinliği üzerinde olumsuz bir etki oynar ve bu da tekrardan aynı bölgelerde fazla kilo problemi yaşama ihtimalinizi düşürür.

Genel bir süreç olarak ele alabileceğimiz liposuction ile, operasyon sonrası da beslenme şeklinize dikkat ettiğiniz taktirde, tekrardan aynı bölgelerde aşırı kilolardan şikayetçi olmanız oldukça zordur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer Liposuction’dan sonra tekrar yağlanma veya sarkma olur mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN