ameliyatı nasıl yapılır?

ameliyatı nedir? Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?Göğüs küçültme ameliyatı göğüslerin normalden daha büyük olması nedeniyle duyulan rahatsızlıkların yok edilmesi için göğüslere dolgunluk verici doku, yağ ve cilt bölümünün bir kısmının alınmasını ve göğüslerin vücutla orantısını yani uyumunu sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 16:36

undefined

Göğüs küçültme ameliyatı göğüslerin normalden daha büyük olması nedeniyle duyulan rahatsızlıkların yok edilmesi için göğüslere dolgunluk verici doku, yağ ve cilt bölümünün bir kısmının alınmasını ve göğüslerin vücutla orantısını yani uyumunu sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Göğüslerin olması gerekenden daha büyük olması kadınlar açısından hem duygusal, hem de sağlıkları açısından sorun yaşanmalarına neden olacak bir sorundur. Büyük göğüslerin verdiği ağırlığı yüzünden kadınların daha aktif bir yaşam sürmesine engel olabilen bu sorun, yapılacak küçük bir operasyon sayesinde çözülebilir. Kadınlar açısından fiziksel ve duygusal rahatsızlıkların yaşanmasını sağlayan büyük göğüslerin, göğüs küçültme ameliyatıyla normal boyutlara getirilmesi mümkün olur.


Göğüs küçültme ameliyatının kararı nasıl alınır?

Göğüsleri küçültmek için yapılacak ameliyata kolay karar verilmemesi gerekir. Yapılacak operasyonla ilgili olarak doktorla geniş kapsamlı konuşulmak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak en uygun davranıştır. Kendinize göre büyük gelen göğüslerin ölçüsü doktor tarafından da alınmalıdır. Yapılacak ameliyat sırasında meme başının ve meme ucunda yer alan koyu bölge yukarıya doğru alınacağı için, bu konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Doktorunuzla bu ameliyatın avantajlarının yanında, dezavantajları konuşulmalıdır. Ameliyat yapılmadan önce hastanın röntgen ve kan tahlilleri eksiksiz olarak yapılmalıdır. Bu ameliyat yaklaşık 2-4 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN