Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nelerdir?

nin önlemleri nelerdir? Çiftlerin uzun yıllar boyu çocuk özlemini giderememesi yüzünden, tercih ettikleri yönteminde bazı koşulların sağlanması halinde başarı oranı arttırılabilir.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 15:19 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 15:24

Tüp bebek tedavisinde başarısı kanıtlanan önlemler nelerdir?

Çiftlerin uzun yıllar boyu çocuk özlemini giderememesi yüzünden, tercih ettikleri yönteminde bazı koşulların sağlanması halinde başarı oranı arttırılabilir. Doğal yöntemlerle ve yardımcı üreme yöntemleriyle gebe kalmayı başaramamış olan çiftler yle buna kavuşmak ister. Günümüzde gebe kalamayan ve bebek sahibi olamayan çiftlerin en fazla başarı elde ettiği bu üreme yönteminde gebe kalma şansını arttırabilmek için, bazı etkenlerin bir arada bulunması gerekir.

Tüp bebek tedavisinde başarısı kanıtlanan önlemler nelerdir?


Buna olumlu olarak etki edebilecek etkenlerin en başında kadının yaşı gelir. Kadının tedavi sırasında genç ve sağlıklı, buna bağlı olarak yumurta rezervinin fazla olması ve yumurtalarının bu dönemde daha kaliteli olması tedavinin başarısını arttıran unsurlardır. Fakat bazı durumlarda nadiren, 20 li yaşlarda olan genç bayanların bile yumurta rezervlerinin azaldığı görülür. Tüp bebek tedavisi sırasında uzmanlar kadınlardan ay içinde en az 5 ve daha fazla yumurta sayısı elde edilmesini uygun görürler. Kadınlar normal olarak ay içinde yaklaşık olarak bir tane yumurta üretebilir. Kadının genç yaşta olması halinde, tüp bebek tedavisi yapılırken, elde edilen yumurta sayısı 20-30 adedi bulabilir. Bu etken yumurtaların arasından daha sağlıklı olanları seçme şansını yükselteceğinden, tüp bebek tedavisinin başarısını etkileyecektir. Bu etkenlerin dışında çiftlerin yaşadığı stres, tüp bebek tedavisinin yapıldığı merkezin seçimi, eşlerin tüp bebek tedavisine bakış açısı, gösterdikleri sabır, tedaviye olan inancı ve tedaviden beklentileri gibi unsurlar tüp bebek tedavisinde başarı şansını düşürebilir. Bu yüzden eşlerin tedavi öncesinde her açıdan buna hazır olması gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüp bebek tedavisinde başarısı kanıtlanan önlemler nelerdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN