Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nin riskleri var mıdır? Tüp bebek tedavisinde kullanılan bit takım ilaçların kişilerde yan etkileri olabilmektedir.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 15:54 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 15:58
Tüp bebek tedavisinde görülen yan etkiler;

nde kullanılan bit takım ilaçların kişilerde yan etkileri olabilmektedir. Başarılı bir yumurtlama tedavisinin gerçekleşebilmesi için follikül gelişimi esnasında özenli ve dikkatli bir takip gerekmektedir. Tüp bebek tedavisinde yan etki ile karşılaşmamak için hormon testlerinden ve ultarosondan yararlanmak, tedavi protokollerinin uygun olarak seçilebilmesi istenilmeyen bazı olumsuzlukları ve etkileri azaltabilmektedir.

Tüp bebek tedavisinin riskleri var mıdır?


Kısırlık tedavilerinde ne tür yan etkiler olabilir?

Yumurtlama tedavisinde kullanılan bir takım ilaçlar yumurtalıkların fazla uyarılmasına yol açabilir. Bu durumun belirtisi, aşırı büyüme yapması, karın içerisinde sıvı toplanmasına neden olarak karında şişlik, bağırsak problemleri ve mide yanması olarak kendini belli etmektedir.

Lokal ve yan etkileri;

Yeni teknoloji sayesinde cilt altına yapılan ilaçlar sayesinde enjeksiyon riskini azaltmaktadır. Ancak kas içine uygulanılan ilaçlar ile tedaviniz yapılmış ise ve enjeksiyon bölgesinde kızarma, kabarma ve nadiren de olsa ağrı görülüyor ise tedavinin yan etkilerini yaşıyorsunuz demektir.

Tüp bebek tedavisinde genelde iğne ile tedavi yöntemi tercih edilmektedir. Azda olsa iğnenin yapıldığı yerde bir takım renk değişimi ve hafif kızarmalar olabilir. Fakat bu durum kişide kalıcı değildir. Bir, iki gün sonra kendiliğinden yok olacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüp bebek tedavisindeki riskler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN