Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acısız, sargısız estetiği mümkün

Kesi yapılmadan gerçekleştirilen İple Estetiği, bireylere acısız, sargısız ve iyileşme döneminde konforlu bir süreç sağlıyor.

Giriş Tarihi: 21.1.2016 12:51
Acısız, sargısız kepçe kulak estetiği mümkün
Operasyonla ilgili bilgiler veren Estetik International Grubu kurucusu ve Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur,'' ı, kulağında simetri sorunu ya da kepçe kulak olarak nitelendirilen kulakların dışa doğru açı vermesiyle oluşan estetik sorunun çözümünü sağlayan operasyonlardır. Sadece işitme görevini yerine getirdiği düşünülse bile, kulaklar estetik açıdan da yüz güzelliğine etki eden bir göreve sahip. olmak için senelerce bekleyen ve buna cesaret edemeyen kişiler gelişen teknolojiyle birlikte çok daha rahat bir şekilde sorunlarına çare bulabiliyorlar. İple kepçe kulak estetiği, konuyla alakalı olarak hastalara gerçek anlamda bir konfor sağlıyor'' diye konuştu.

KESİSİZ BİR UYGULAMA


İple kepçe kulak estetiği ve kepçe arasındaki en belirgin farkın kesi yapılmadan gerçekleşmesi olduğunu vurgulayan Cihantimur, ''Klasik kepçe kulak ameliyatında hastanın kulağının arka ya da ön yüzünden cerrahi kesilerle, kulağın dış açı yapmasını sağlayan doku çıkartılır ve dikiş atılır. İple kepçe kulak ameliyatında ise, kulak geriye doğru çekilir ve mevcut kepçelik açısal olarak düzeltilmeye çalışılır. Bu işlem sırasında iplerden faydalanılır. Dokuya uyum sağlayan ve zararsız medikal ipler kullanılır'' dedi ve Kepçe Kulak estetiğini, kliniklerinde 5 seneyi aşkın bir zamandır uyguladıklarını sözlerine ekledi.

SADECE SAÇ BANDI TAKILIYOR

Öncelikle hastanın kulak yapısının bu tekniğe uygun olup olmadığının anlaşılması için ön görüşme yapılması gerektiğini söyleyen Cihantimur İple Kepçe Kulak estetiğinin diğer avantajlarını şu şekilde sıraladı; "Kepçe Kulak ameliyatı genel anestezi altında yapılırken, İple Kepçe Kulak estetiği lokal anesteziyle uygulanıyor ve hasta dilediği açıyı söyleyebiliyor. Dolayısıyla olası ameliyat komplikasyonları ve anestezinin vermiş olduğu yan etkiler bu şekilde bertaraf edilmiş oluyor. Hasta bu şekilde olası sürprizlerle karşılaşmamış oluyor. İple Kepçe Kulak estetiği hastaya anında sosyal hayata geçme şansı veriyor. Sadece işlem sonrası birkaç gün saç bandı takılması ve bu şekilde iplerin sabit bir şekilde kaynaması ya da gece uyku sırasında sorun çıkmaması sağlanıyor.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acısız, sargısız kepçe kulak estetiği mümkün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN