ları kesin çözüm mü?

sonrası tekrarlar mı?

Giriş Tarihi: 21.1.2016 13:41

-Kireçlenme tedavisinde ameliyatın yeri nedir?

Artroskopik cerrahi, hafif-orta şiddetteki lerde başarılı sonuçlar alınabilen bir yöntemdir. Dize genelde 2 veya 3 adet kalem ucu büyüklüğünde delikler açılarak bir delikten kamera ile görüntü sağlanırken diğerlerinden değişik cerrahi aletlerle operasyon gerçekleştirilir. Operasyondan sonra eklem hareketleri ağrısız ve rahat, normal yaşama dönme süresi çok kısadır.

Yine de hastaların kesinlikle bilmesi gereken en önemli konu, kireçlenmelerde artroskopi hastaların yakınmalarını geçici olarak tedavi etmek için yapılır ve sonuç hakkında garanti verilemez. İleri yaşlarda artroskopi sonrası tamamen ağrısız 10 yıl geçiren hastalar olduğu gibi genç yaşlarda artroskopiden yarar görmeyen hastalar da vardır.

Kireçlenme ameliyatları kesin çözüm mü?

Bu konuda diz konusunda deneyimli bir ortopedistle karar vermenizi öneririz. sonrasında hastalar 4-6 saat hastanede tutulmakta ve sonrasında evlerine yollanmaktadır. Ameliyattan hemen sonra hasta koltuk değneği kullanmadan direkt bacağına yük vererek yürüyebilmekte, merdiven çıkabilmektedir.

Çok nadir durumlarda aşınmanın fazla olduğu hastalarda 3 hafta koltuk değneği verilmektedir. 3 gün buz uygulaması ve ev istirahati sonrası hastalar 10-20 günde günlük işlerine geri dönebilir.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kireçlenme ameliyatları kesin çözüm mü?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN