Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve estetiği tedavisi

ve bölgesi sorunları nelerdir? Çene altındaki dolgunluk yani “gıdı” çok genç yaşlarda bile ortaya çıkabilen, estetik açıdan çok rahatsızlık veren bir sorundur. Yaşla beraber çene ovali şekli bozulur gerginliğini kaybeder. Boyun bölgesindeki elastikiyet kaybı ve ciltte sarkma gibi etkiler de yaşı olduğundan fazla gösterir.

Giriş Tarihi: 26.1.2016 11:08
Çene altındaki dolgunluk yani "gıdı" çok genç yaşlarda bile ortaya çıkabilen, estetik açıdan çok rahatsızlık veren bir sorundur. Yaşla beraber çene ovali şekli bozulur gerginliğini kaybeder. bölgesindeki elastikiyet kaybı ve ciltte sarkma gibi etkiler de yaşı olduğundan fazla gösterir. Bu bölgede yapılacak küçük işlemler büyük değişimler yaratabilir.

Gıdı ve boyun bölgesi sorunları nelerdir?


Eğer boyun bölgesindeki dolgunluk ve ya yol açan fazla yağlar ise; lokal anestezi ile liposuction uygulanarak buradaki yağ hücreleri tamamen alınır. Liposuction yöntemi olarak klasik liposuction haricinde Laser lipoliz ya da Vaser liposuction teknikleri kullanıldığında daha hızlı iyileşme sağlanır. Biriken fazla yağlar, çene altından açılan küçük bir kesiyle laser ya da vaser uygulanarak eritildikten sonra tamamen alınır. Ciltteki sarkık görüntü ısı etkisiyle sıkılaştırılır. Aşırı kas ve deri gevşemesi olan kişilerde kulak arkasına yapılan 1-2 cm'lik kesilerle uygulanan boyun askısı iyi sonuç verir. Lokal anestezi ile boyun askı işlemi yaklaşık 20-30 dakika sürer.

Deri gevşekliği belirgin ve askı ile toparlanma şansı zayıf ise, boyun germe operasyonu uygulanabilir. Ameliyat genel anestezi ile yapılır ve yaklaşık olarak 2-3 saat sürer. Bu işlemler sonrası ortalama 4-5 gün süreyle boyun bandajı kullanılır.

Boyun bölgesi için cerrahi olmayan yöntemler de mevcuttur. Thermage veya Monopolar radyofrekans sistemi uygulaması sık kullanılan bir teknolojidir ve cildin derin tabakalarına etki eder. Gıdı bölgesindeki kollajen lifleri ısıtıp, cildin dış yüzeyini gözle görülür şekilde gerginleştirir ve cilt sıkılaşması sağlar. Altı ay içinde yeniden yapılanan kollajen, cildi daha da sıkı, genç, sağlıklı ve elastik bir görünüme kavuşturur. İşlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 30 dakika ile 45 dakika arasında değişir ve 2-4 ay arasında kendini gösterir. Uygulama sonrası kısa sürede geçen, hafif bir kızarıklık olur. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Yüz şekillendirme, boyun, çene kontürü ve gıdı bölgesini, ameliyata başvurmadan, yeniden şekillendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir sistem olan Vshape te kullanılabilir. Fazla kilo alımı nedeni ile "U" şeklini almış yüzleri, kemik yapısına bağlı olmayan köşeli çeneleri, çene altı gıdı bölgesini yeniden şekillendirmede en yeni tekniklerden biridir.

VShape, yağ hücrelerini ultrason (ses) dalgaları ile sarsarak parçalar. Çok küçük yapılı olan kan, damar, sinir ve kemik hücreleri sarsıntıya rahatlıkla direnir ve zarar görmez. Vshape, ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmadığından yüz bölgesinde güvenle uygulanabilir ve yan etki göstermez. Bu nedenle ilk seansta çok etkili bir sonuç görülürken çoğu kişiyi iki seans mutlu ediyor. 20 dakika kadar süren seanslar 2 hafta ara ile uygulanıyor. Ortalama 4 seans sonucu tatmin edici sonuç sağlıyor. Bu sonuçlar kalıcı olduğundan takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak alınan sonucu korumada çok etkili oluyor. Seanslar masaj rahatlığında ve sıfır acı hissi ile yapılıyor.

Ultherapy; yüz, boyun ve dekoltede uygulanan, cerrahi olmayan, ultrasound etkisi ile ciltte sarkmaları toparlayan lifing etkili, iyileşme sürecinin olmadığı etkili bir yöntemdir. Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokunuz Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5mm, 3mm ve l,5mm altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır.

Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni collagen oluşumu sağlanır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde doğal bir yüz germe' etkisi oluşur. Ultherapy uygulamasının hemen ardından kişi hemen günlük aktivitelerine dönebilir. Cilt biraz kızarsa da, birkaç saat içinde normal haline döner.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boyun ve gıdı estetiği tedavisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN