Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İplikle nedir?

Giriş Tarihi: 26.1.2016 15:13

İp ile yöntemi nedir? Günümüzün hızla değişen sosyo-kültürel değerleri her yaş gurubunda kadın ile erkeklerde genç ve dinamik görünüme sahip olma isteğini ve buna bağlı olarak estetik işlem isteklerini arttırmıştır.

Günümüzün hızla değişen sosyo-kültürel değerleri her yaş gurubunda kadın ile erkeklerde genç ve dinamik görünüme sahip olma isteğini ve buna bağlı olarak estetik işlem isteklerini arttırmıştır. Bununla birlikte estetik uygulamalarından beklentilerde hızla değişmektedir. Doktor ve hasta olarak; uygulamaların hızlı yapılabilir olması, etklerinin uzun sürmesi, güvenilir ve modern olmaları, uygulama sonrasında iş ile günlük yaşama çabuk dönülebilecek kadar yan etkilerinin az olması istenmektedir.

İp ile yüz askılama yöntemi nedir?


Bu amaçla "Ameliyatsız Estetik İşlemler" olarak tanımlanan yöntemler geliştirilmiştir. Son yıllarda bunların uygulanabilirliği, etkinliği ve çeşitliliği artmaktadır. Genel anestezi, ameliyathane koşulları, hastahane yatışları gerektirmeksizin hızlı iyileşme ve çabuk sonuçların gözlenmesi bu yöntemleri daha popüler yapmaktadır.

Yaşlanma ile birlikte deri destek dokusunun azalması ve yer çekiminin etkisi ile yüz, boyun, kollar ve basende estetik alanların yer değiştirmesine sarkmasına neden olmaktadır. Kaşların düşmesi, göz altında torbalanmanın olması, yanakların dolgunluğunun azalarak sarkması, çene hattının silinmesi ve çene altında ikinici bir çene olarak tanımlanan doku birikiminin kaybolması, göğüslerin ve kalçanın ve boyun derisinin sarkmaları en sık yaşadıklarımızdan birkaç tanesidir.

Özel cerrahi sütürlerle(cerrahi ipliklerle) yüz yada vücut dokularının normal anatomik alanlarına yukarı doğru çekilmesi amaçlanarak yapılan "İplikle cilt gençleştirme ve İpliklerle ameliyatsız germe yada asma" olarak tanımlanan bu yöntemler "Ameliyatsız Estetik İşlemler" gurubundadır.
Arkeolojik çalışmalarda çok eski tarihlerde Mısır'da Kleopatranın yüzünde altın tellerin bu amaçla kullanıldığını görmekteyiz.

Genel ve estetik cerrahi uygulamalarına bakıldığında dokuların yukarı doğru askılanmasında ipliklerin eskiden beri kullanılan bir yöntem olduğunu biliyoruz. İplikle yüz germe-asma yönteminde kullanılan özel iplikler aslında cerrahide kullanılan ipliklerle aynıdır. Örneğin genel anestezi altında ameliyathane koşullarında yapılan klasik yüz germe operasyonlarında kulak ön ve arkasında veya saçlı deride deri cerrahi olarak kesilerek altındaki dokulardan kaldırılmaktadır. Daha sonra destek dokular olması gereken anatomik bölgere dikilerek askıya alınmakta ve fazla olan deri kesilerek tekrar bu dokunun üzerine dikilmektedir. İpliklerle yüz germe-asma uygulamalarında ise ameliyathane ve hastahane yatış koşulları gerektirmeksizin(mutlaka sterilizasyon koşullarında), lokal anestezi altında deri kesilmeden ve dikilmeden yapılıyor olması son derece anlamlıdır. Hastanın bilincinin açık olması ile uygulama ve sonuçlarını bir ayna ile görebilmesi, hastanın doktorla uygulamanın her aşamasında değerlendirmeye katılması daha özel bir durum sağlamaktadır.

İpliklerin sadece deri altından özel iğnelerle yerleştirilmesi iğne giriş ve çıkış noktalarına lokal anestezi yapılaması uygulamayı basitleştirmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İplikle yüz askılama nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN