Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yle ilgili acil durum ilan etti

'nün, nün yayılmasıyla ilgili küresel bir acil durum ilan ettiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 23:56
DSÖ Zika virüsüyle ilgili acil durum ilan etti
() yetkilileri, aedes türü sivrisineklerin sokması sonucu insana bulaşabilen virüsle ilgili değerlendirme yapmak için İsviçre'nin Cenevre kentinde bugün olağanüstü toplandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan DSÖ Genel Müdürü Margaret Chan, kanıtlar gözden geçirildikten sonra komitenin nörolojik komplikasyonların ve mikrosefalinin bir araya gelmesinin sıra dışı bir vaka ve dünyanın diğer bölgeleri için halk sağlığına tehdit oluşturduğunu belirtti.

Hamile kadınların virüsten korunmak için alabileceği birçok önlem olduğunu vurgulayan Chan, bunlardan birinin seyahatlerini ertelemeleri olduğunu ifade etti.

Chan, hamile kadınların seyahate çıkmaları gerektiğinde ise bir doktora danışabileceklerini ve kişisel önlem olarak da uzun kollu kıyafetler ve pantolonlar giyebileceklerini belirterek, sivrisinek savar kullanılabileceklerini söyledi.

Sağlık yetkilileri, Brezilya'da doğan bebeklerdeki mikrosefali (küçük kafa) vakalarıyla arasındaki bir bağlantı olup olmadığını ispat etmenin 6-9 ay alabileceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DSÖ Zika virüsüyle ilgili acil durum ilan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN