Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sı uyarısı!

Dr. Sertaç Çelebi, lar hakkında zaman zaman asılsız haberlerin yapıldığını belirterek, aşılamaların vatandaşları ciddi hastalıklara karşı koruduğunu kaydetti.

Giriş Tarihi: 2.2.2016 16:08
Grip aşısı uyarısı!
Aşı ciddi hastalıklara karşı koruyor

Midyat Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sertaç Çelebi, larla ilgili açıklama yaptı. Aşılar hakkında dönem dönem bazı asılsız haberlerin yapıldığına dikkat çeken Çelebi, söz konusu haberlerin toplum nezdinde tedirginlik yarattığını ifade etti. Çelebi, "Aşılama gelişmiş ülkelerde etkili ve maliyetli bir halk sağlığı hizmetidir. Aşılamalar bireyleri ciddi hastalıklara karşı korur ve toplumda bulaşıcı hastalık salgınlığını önler. Son zamanlarda Mardin genelinde aşı oranlarımızda ciddi yükselme görülmektedir. Sosyal medyada dolaşan asılsız ve mesnetsiz haberler ve paylaşımlar yüzünden toplum tedirgin olmaktadır. Vatandaşlarımız bu asılsız ve mesnetsiz haberlere inanmamalıdır" dedi.

aşısının genel olarak ekim ve kasım aylarında risk gurubunda olanlara tavsiye edildiğini anlatan Çelebi, "Gebe ve 65 yaş üzeri şeker hastası, astım hastası, kronik akciğer hastalığı, kronik kalp ve damar hastalığı, sağlık çalışanları, 4 aylıktan itibaren gebelere grip aşısı tavsiye niteliğinde olduğunu ancak grip aşısı zorunluluğu yoktur. Bu yüzden kapı kapı dolaşan ve için geldik diyenlere itibar edilmemelidir. Şu an Mardin ilimizde herhangi bir aşı kampanyası yoktur. Aşı kampanyası oluğunda Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bilboardlar ve basın yayın yolu ile de çeşitli duyurular yapılmaktadır. Mardin ilimizde herhangi bir salgın hastalık yoktur. Halkımızın tedirgin olmasına gerek yoktur" diye konuştu.

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 'GRİP İLACI' AÇIKLAMASI
GRİP AŞISI HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Grip aşısı uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN