Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 bin kişi 'sahte ' şikayetinde bulundu

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, son 12 ayda 174 Alo 'nı arayan yaklaşık 20 bin kişinin sahte şikayetinde bulunduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4.2.2016 13:45
20 bin kişi 'sahte bal' şikayetinde bulundu
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, yaptığı açıklamada, tüketicilerin eskisi gibi artık duyarsız kalmadığını, en ufak tereddüt yaşamaları durumunda 174 Alo 'nı arayarak şikayette bulunduğunu belirtti.

''Şikayetler arttı''

hattına gelen şikayetlerin başında sahte ların olduğunu ifade eden Yılmaz, "Şikayetler geçmiş dönemlere oranla daha fazla artmış görünüyor. Bu tüketicilerimizin ne kadar hassas olduğunu ortaya koyuyor" diye konuştu.

Şikayetlerin artmasının ların piyasada çok fazla olduğu anlamı taşımaması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Tüketicilerimizin duyarlılığı arttı. Bu da bizleri sevindiriyor. Özellikle cami önlerinde ve kapıdan satılan etiketsiz ballar 174'e şikayet ediliyor" ifadesini kullandı.

Yılmaz, gelen ihbarların anında değerlendirilmeye çalışıldığına dikkati çekerek, "Üreticilerimizden isteğimiz şikayetlerine devam etmeleridir. Etiketsiz, barkodu olmayan ve kontrolsüz hiçbir balı almasınlar. Bu tür balları gördüklerinde ya da satan kişileri tespit ettiklerinde anında balın yerini ya da balı satan kişileri 174 Alo Gıda Hattı'na bildirsinler. Ancak bu şekilde sahte balla mücadeleyi daha etkin yapabiliriz. Bizim gözümüz kulağımız tüketicilerimiz" değerlendirmesinde bulundu.


BALIN FAYDALARI
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 bin kişi 'sahte bal' şikayetinde bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN