Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedef; sağlam aile sağlam gelecek

Giriş Tarihi: 18.2.2016 17:49 Güncelleme Tarihi: 18.2.2016 17:53

Prof. Dr. Saffet Tüzgen: Toplumumuzun son kalesi olan aile, küçülen dünyada yıllardır iç ve dış mihraklarca tahrip edilmeye çalışılmış, kısmen muvaffak da olunmuştur. Bu yaranın daha fazla derinleşmesine müsaade edemeyiz. Ancak sorunlarımıza ithal değil kendi medeniyetimize uygun yerli çözümler üretmek zorundayız.

Uluslarası Bezmialem Aile Danışmaları Derneği 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Sosyoloji, psikoloji ve tıp alanlarından katılımcılardan 450 saatlik sertifika programını bitiren gönüllülerce kurulan dernek 6 Haziran 2015 tarihinde yasal prosedürleri tamamlayarak faaliyete başlamıştı.

Kongre, Kurucu Genel Başkan Saffet Tüzgen'in konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Tüzgen özetle şunları söyledi: "Huzurlu nesiller mutlu yuvalarda yetişir" düşüncesiyle yola çıktık. Toplumumuzun son kalesi olan aile, küçülen dünyada yıllardır iç ve dış mihraklarca tahrip edilmeye çalışılmış, kısmen muvaffak da olunmuştur. Bu yaranın daha fazla derinleşmesine müsaade edemeyiz. Ancak sorunlarımıza ithal değil kendi medeniyetimize uygun yerli çözümler üretmek zorundayız. Bunun için bir araya geldik.

Ailelerimizin dertlerini dinlemeye hazırız

Tüzgen, danışmanlarca verilecek desteğin ailelerin kuruluş aşamasında, devamında, ve hatta beraberliğin sürdürülemediği ailelerde bile gerekli olduğunu belirtti. Tüzgen. derneğin hedeflerini ise şöyle sıraladı;

1. Evlenecek olanlara eş seçimi ve sorumluluk seminerleri.

2. Henüz sorun çıkmadan ailevi destek ve farkındalık seminerleri.

3. Sorunlu aileler için "çözüm sizde" eğitimleri.

4. Aile danışmanları vasıtasıyla danışmanlık seansları.

5. Toplumda aile danışmanına başvurma bilincini arttırma çalışmaları yapmak.

Prof. Tüzgen şöyle devam etti "Bu hedefleri gerçekleştirmek için bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü,

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir ve ilçe belediyeleri nezdinde girişimlerimiz oldu. Altyapı destekleri olduğu takdirde danışmanlarımız hizmete hazırdır.

Daha sonra derneğin Yönetim Kurulu ve denetçilerinin seçimine geçildi. Yapılan oylamada, Pror. Dr. Saffet Tüzgen, Hasan Hüseyin Eker, Muhammed Hasan Ünal, Mehmet Zahid Arslan, Arzu Azarkan, Elif Arıkan Dön ve Tuğba Kaçan yönetim kurulu üyeliklerine;

Fatih Demirtaş, Mehtap Altıntaş, Beyza Kutsal Berber, Emine Akay, Harun Aslan ise Denetim Kurulu üyeliklerine getirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef; sağlam aile sağlam gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN