Sıkı bir vücut için bu yöntemleri uygulayın!

Evde yapabileceğiniz kalça ve bacak hareketleri ile yaza hazırlanın...

Giriş Tarihi: 18.2.2016 17:37
Sıkı bir vücut için bu yöntemleri uygulayın!
Evde, günde en fazla 15-20 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bu 6 direnç i ile kalça ve bacaklarınızı sıkılaştırmak ve yaza formda girmek sandığınızdan daha kolay.

Squat

Ayakta dik olarak durun ve bacaklarınızı kalça genişliğinde yanlara doğru açın. Sırt ve belinizi sabit tutarak, sanki sandalyeye oturuyormuş gibi, yere doğru çömelin. Ağırlığınızı topuklarınıza verin ve diz kapaklarınızın ayak uçlarını geçmemesine dikkat edin. Dizleriniz ayaklarınızla aynı hizada ve kalçanız yere paralel olmalı. 15-20 defa tekrarlayın.

Lunge

Sağ ayağınızla öne doğru bir adım atın, ve her iki bacağınızı da dizlerden 90 derece kırın. Sağ ayağınızı başlangıç pozisyonuna geri getirdikten sonra sol ayağınızla öne doğru bir adım atın. 15-20 defa tekrarlayın.

Köprü ve Tek bacak köprü

Düz bir zemine uzanın, kollarınızı iki yana uzatın ve dizlerinizi bükün. Ayaklarınızı zemine sağlam bir şekilde basarak, kalçanızı yerden mümkün olduğunca yukarı kaldırın. Hareket esnasında popo kaslarınızı iyice sıkın. 25-30 defa tekrarlayın.

Tekme


Düz bir zeminde elleriniz ve dizleriniz üzerinde çömelin. Dizleriniz kalça genişliğinde, elleriniz omuz genişliğinde, sırtınız düz olmalı. Sağ dizinizi karnınıza doğru çektikten sonra, 90 derece açı oluşturacak şekilde kırın ve yukarı doğru tekme atın. Hareket esnasında popo kaslarınızı iyice sıkın.15-20 defa tekrarladıktan sonra, sol bacağınıza geçin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıkı bir vücut için bu yöntemleri uygulayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN