Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutlu ve nın sırrı

Giriş Tarihi: 22.2.2016 15:13
Mutlu ve sağlıklı yaşlanmanın sırrı

Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi Başhekimi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Levent Bilir, mutlu ve nın sırrının nden geçtiğini söyledi.

OZON TEDAVİSİ YORGUNLUĞU ORTADAN KALDIRIYOR

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan , özellikle sabahları yorgun uyanan vatandaşların yardımına koşuyor. Yaklaşık 5 haftalık bir süreçte uygulanan tedavi yöntemiyle kronik yorgunluk gibi sorunlar ortandan kalkıyor. Diğer yandan ozon tedavisinden şeker hastaları, zona olmuş vatandaşlar da yarar görüyor.

TEDAVİ 5 HAFTA SÜRÜYOR


Son yıllarda özellikle yorgunluk ve halsizlik hisseden vatandaşlara uygulanan ozon tedavisi hakkında bilgiler veren Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Levent Bilir, ozon tedavisinin son dönemlerde popüler olan tedavi yaklaşımlarından biri olduğunu söyledi. Tedavinin, dolaşım bozukluğu ile seyreden hastalıklarda da etkin olduğunu belirten Bilir, "Kronik yorgunlukta, enfeksiyonlara direncin artması için, fibromiyaljilerde ve hiçbir hastalığı olmayan vatandaşlarda da yoğun olarak kullanıyoruz. Genellikle haftada iki kez olmak üzere toplamda 10 seans ozan tedavisi uyguluyoruz. Tedavi süresi ise yaklaşık 5 hafta sürüyor. Bunun yanında değişik uygulama yöntemleri de var. Hastanın durumuna göre hangi yöntemi uygulayacağımıza karar veriyoruz" dedi.

"ŞEKER HASTALARINDA KAPANMAYAN YARALARDA ETKİLİ"

Ozon tedavisinin şeker hastalığına bağlı ayaklarda oluşan ve kapanması zor olan yaralarda da etkili olduğunu sözlerine ekleyen Bilir, tedavi ile ilgili şunları söyledi:

"Kapanmayan yara varsa, bu yarayı torba içine alarak da yoğun ozon verebiliyoruz. Zona hastalığında da kupalama yöntemi uyguluyoruz. Kronik yorgunluğu olan, yorgun kalkan birçok hastamız bu tedavi yöntemine başvuruyor. Ozon sonuçta bir yardımcı tedavi yöntemi. Tek başına bir mucize değil. Yurt dışında ozon tedavisini sürekli kullanan en bilindik isim Kraliçe Elizabeth'dir. 90 lı yaşlarında çantası kolunda halen mutlu bir şekilde geziyor. Ozon için, 'mutlu bir şekilde ' diyoruz."

Tedaviden memnun olduğunu belirten hasta Gamze Şahin ise "Ozon almamın sebebi yorgunluğum geçmesi ve kendimi daha zinde hissetmek. Bugün 4'üncü senası alıyorum. Kendimi şuanda daha zinde hissediyorum. Tedavim şuanda devam ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu ve sağlıklı yaşlanmanın sırrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN