Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yaparken bu hataları yapmayın

İster evde çalışın ister bir salonunda, dikkat edeceğiniz birkaç kural sizi daha lı spor yapmanıza ve vazgeçmemenize olanak sağlayacaktır.

Giriş Tarihi: 8.3.2016 17:41
Egzersiz yaparken bu hataları yapmayın
-Isınmadan direkt olarak ağırlık antremanına başlamak alacağınız verimi azaltacağı gibi kas yırtılması, liflerde zedelenme hatta kopmalara dahi sebep olabilir. Bu nedenle programnınıza başlamadan önce iyice ısındığınızdan emin olun.

-Çalışma anında hangi kas grubunun kontrol etmek ve dikkatin o kas gurubu üzerinde dikkatın toplanması önemlidir. Zihinsel olarak beklentilerinizi gerçekçi tutun. Dikkatinizi yalnızca unuza verin ve başka birşeyle ilgilenmeyin.

-Spor yaparken önemli bir ölçüde su kaybı yaşanmaktadır. Sporda susamamak için öncesinde su içmeniz işinize yaracaktır. Çalışma sırasında yaşanabilecek su kaybı zaman zaman hissedilemez bunu önlemek için su içiniz; ayrıca su içmez size hiçbir şey kaybettirmez.

-Spor yapmaya yeni başlayanlar, büyük beklentilerle başlarlar ancak bu gerçekleşmez. Çok kısa bir zamanda kilo vermek ya da kas kütlesini büyük ölçüde artırmak isterler. Hedeflerinizi koyarken gerçekçi olmanız sizin düş kırıklığına uğramanızı engelleyeceği gibi çalışma azminizi de kırmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egzersiz yaparken bu hataları yapmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN