alışkanlığından bir ayda kurtulmak mümkün

Giriş Tarihi: 9.3.2016 16:34
Tuz alışkanlığından bir ayda kurtulmak mümkün

Prof. Dr. Tevfik Ecder, a çok alışmış kişilerin 1 ay içerisinde bunu bırakabildiğini belirterek, "Bir süreliğine buna katlanabilirlerse daha sonra zaten isteseler de tuzlu yiyemiyorlar" dedi.

İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Ecder, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hipertansiyonun çok önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna işaret ederek, ülkede her 3 kişiden birinde bu hastalığın bulunduğunu kaydetti.

'Bilinçsiz tuz tüketiminin önüne geçilmeli'

Hipertansiyonun, herkes tarafından bilindiği gibi, la yakın bir ilişkisinin olduğunu, nin mümkün olduğunca azaltılması gerektiğini vurgulayan Ecder, bilinçsiz tüketimin önüne geçilmesinin önemine değindi.

'Az tuzlu hayat'

Tuz alışkanlığından 2 haftayla 1 aylık süre içerisinde vazgeçilebildiğini belirten Ecder, "Tuza çok alışmış kişiler sadece 1 ay içerisinde bunu bırakabiliyor. Ağzımızdaki tat alıcılar buna çok güzel adapte oluyor. Sadece bir süreliğine buna katlanabilirlerse daha sonra zaten isteseler de tuzlu yiyemiyorlar. Herkesin tuzdan fakir beslenmesi çok lı bir şey, özellikle yetişme çağından itibaren çocuklarımızı az tuzlu yemeye alıştırırsak, hayatlarını daha sağlıklı şekilde sürdürmelerini sağlamış oluruz" ifadelerini kullandı.

AŞIRI TUZ KEMİK ERİMESİNİ HIZLANDIRIYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuz alışkanlığından bir ayda kurtulmak mümkün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN