Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu süt Kuş sütü kadar değerli

Karadeniz bölgesinde ve özellikle Bolu dağının eteklerine yetişen Kırlangıç otunun köklerinde bulunan turuncu süt kuş sütü kadar değerli.

Giriş Tarihi: 15.3.2016 14:18 Güncelleme Tarihi: 15.3.2016 14:18
Bu süt Kuş sütü kadar değerli
Bir çok deri hastalığında kullanıldığı eski el yazması eserlerde belirtilmiş etkileri geleneksel tıpta ve modern tıpta kanıtlanmıştır. Kırlangıç bitkisi üzerinde geniş çaplı araştırmalar yapan Fitoterapist Dr. Muammer Yıldız bu değerli bitkinin gerçekten ülke ekonomisine kazandırılması gerektiğini vurguladı.

İlkbahar aylarında sıklıkla rastlanan ve pek çok yerde rahatlıkla bulunabilen kırlangıç otunun sütü veya suyu Alerjik rahatsızlıklarda meydana gelen kaşıntı ve döküntü sorununu, alerjiden meydana gelen sivilce ve döküntülerin üzerine direk olarak uygulandıktan birkaç saat sonra döküntüler ve sivilceler de iyileşmeler yapabiliyor.

Sedef Hastalığında Yaygın Bir Kullanımı Var

''Avrupa'da en fazla kullanılan tıbbi bitkilerden birisi kırlangıç otudur. Genellikle cilt hastalıkları için kökü, uçucu yağ, Turuncu renkli boya maddesi, berberin, çeşitli alkaloitler ve flavonlar kullanılır. Bitkinin kökünden çıkan turuncu renkli süt özellikle sedef hatalıkları ve cilt rahatsızlıkları için kullanılır. Özellikle Avrupa'da yazılmış birçok el yazması eserde bu bitkinin sedef hastalığını tedavi ettiği yazıyor. Ayrıca halk arasında idrar söktürücü olarak da kullanılan değerli tıbbi bir bitki

Diğer Etkileri
Kas gevşeticidir.
Yakıcı etkisi vardır (Cildi hafif tahriş edebilir)
Safra sindirim enzimlerini arttırır.
Kabızılığı tedavi eder. (İshal eder)
Hiper tansiyon (yüksek) iyi gelir.
Göz hastalıklarında kullanılır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu süt Kuş sütü kadar değerli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN