Türkiye'nin en iyi haber sitesi

in faydaları

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. , en lı meyvenin , en sağlıklı meyve suyunun da zeytinyağı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 1.4.2016 11:01
Zeytinin faydaları
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. , ve konusunda açıklamalarda bulundu.

Zeytin ve zeytinyağı dostu bilinen ve her böyle anılmak istendiğini belirten Karatay, zeytini "altın", zeytinyağını da "altın suyu" olarak niteledi.

Karatay, zeytin ve zeytinyağının antioksidanlar açısından zengin olduğuna dikkati çekerek, "En lı meyve zeytin, en sağlıklı meyve suyu da zeytinyağıdır. Doğanın insanlara bahşettiği zeytin ve zeytinyağı, anne sütü gibi değerlidir" ifadesini kullandı.

"Omega 9 yağ asidi açısından da zeytin önemlidir"

Antibakteriyel özellikteki zeytinin kesici ve ülseri tedavi edici faydaları da olduğunu aktaran Karatay, "Midede doğal olarak bulunan 11 kötü bakterinin en az 8'ini tedavi edip yok etmede zeytin ve zeytinyağının büyük önemi vardır. Kalori açısından 20 zeytinde 100 kalori bulunuyor. Omega 9 yağ asidi açısından da zeytin önemlidir" görüşünü paylaştı.

Karatay, "Her doğan çocuk adına bir zeytin fidanı dikin. 2 bin yıl yaşayan zeytin ağaçları kesilmemeli. Dünya kıtlık çekerken, zeytin ağaçları olan ülkeler ayakta kalmayı sürdürecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytinin faydaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN