Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yken kanseri alt etti

’da idrar torbasında tümör tespit edilen 6 aylık Müge Pirdal ve bebeği, dünyada çok nadir yapılan bir operasyonla sağlığına kavuştu

Giriş Tarihi: 11.4.2016
Hamileyken kanseri alt etti
'da yaşayan Kuaför Halil Pirdal (31) ile Müge Pirdal (26) ile 4 yıl önce evlendi. Müge Pirdal 6 ay önce kalınca çiftin mutluluğu bir kat daha arttı. Kız çocuğu bekleyen genç anne adayının idrarında kanamalar artınca çift Samsun'da doktora başvurdu. Testlerde, Müge Pirdal'da genelde 60-70 yaş aralığındaki erkeklerde görülen idrar torbası tümörü tespit edildi.

HAMİLELİĞİ SÜRÜYOR
Anne adayının bebeğinin de hayati tehlikesi vardı. Dünyada genç anne adayları arasında bu hastalıkla kayda geçen 40 hastadan biri olan Pirdal'ın bebeğine zarar vermeden tümörün temizlenmesi kararlaştırıldı. Medical Park Samsun Hastanesi Üroloji Kliniği'nden Yrd. Doç. Dr. Hamit 'ün öncülüğündeki ekip, mesane içerisindeki tümörü temizlemek için genç kadını ameliyata aldı. 6 aylık bebeğe zarar vermeden endoskopik yöntemle tümör temizlendi. Bebek ve anne sağlığına kavuştu. Ameliyat hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Hamit Öztürk, "Narkoz verilmeden 'spinal anestezi' ile belden uyuşturularak, herhangi bir kesi yapmadan idrar kanalından girilip kanserli alan tamamen temizlendi. Hastamız hamileliğinde herhangi bir sorun olmadan taburcu edildi" diye konuştu. Müge Pirdal da "Doktorlarıma müteşekkirim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamileyken kanseri alt etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN