Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıcak larda saçlarınızı doğal yoldan kurumaya bırakın

ların ısınmaya başladığı bahar aylarında, fön makinelerinin yıpratıcı etkisini en aza indirmek için saçlarınızı doğal yollardan kurumaya bırakabilirsiniz. Böylece saçlarınız kaybettiği i geri kazanarak daha canlı bir görünüme kavuşacak

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Sıcak havalarda saçlarınızı doğal yoldan kurumaya bırakın
Kışın sert etkileri nedeniyle yıpranan saçlarınızı yaza hazırlamak için en uygun dödeyiz. Daha hacimli, canlı ve parlak saçlara sahip olmak için; saç tellerini ve baş derisini güçlendirmek gerekiyor. Bunu; doğru bakım ürünleri kullanıp stresten uzak durarak ve yeteri kadar uyuyarak başarabilirsiniz. İşte uzmanların yaz öncesi saçlarınızı canlandıracak önerileri:
İlkbahar ile birlikte ısınmaya başlayan lar saçların daha fazla ve hızlı kurumasına, bir yapıya bürünmesine ve mat bir görünüme bürünmesine neden olur. Hava sıcaklığının ve havadaki nem oranının artmaya başladığı yaz öncesinde kurutma makinesinden mümkün olduğunca uzak durulmalı, daha az fön çektirilmeli ve saça kaybettiği nem oranını kazandırmak için bakım kürleri uygulanmalı.

HAVUZDAN ÖNCE DİKKAT!
Saçların doğal yollardan kuruması gerekiyor. Bütün kış sıcak fön makineleriyle çekiştirilen ya da suni sıcak havayla kurutulan saçlarınızı, sıcak havalarda açık bırakarak, doğal yollardan kurutmak, canlanmasına yardımcı olur.
Yaz aylarında deniz ve havuz suyu, saçları yıpratan unsurların başında geliyor. Özellikle doğal olmayan ve koruyucu maddelerin yoğunlukla kullanıldığı havuz suları, saçın kimyasını bozup rengini açabiliyor ve yapısına zarar veriyor. Havuzun zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yaz öncesinde saçlara etkili bir bakım yapılabilir; hem saçın sağlığı, hem de canlı rengini koruması güvence altına alınabilir.
Sağlıklı, canlı, parlak ve gür saçlara sahip olmak için düzenli ve sağlıklı beslenme, büyük önem taşıyor. Bunun için saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral, amino asit, protein ve yağları içeren besinler sık sık tüketilmeli.
Uyku, vücudun kendisini dinlendirmesi ve gerekli olan enerjiyi tekrar toplaması için en önemli zamanlardan biridir. Düzenli ve aksamayan uyku, sağlıklı saçlar için de çok önemli.
Stres, kadınların ve erkeklerin günümüzdeki en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesinin de ana nedenleri arasında. Bahar yorgunluğu, bahar depresyonu gibi farklı hastalıklarla birlikte ortaya çıkan stres durumu, yaz öncesinde saç sağlığını da olumsuz etkiler. Bu nedenle yaza daha sağlıklı ve canlı saçlarla girmek için stresten uzak durulmalı.

AKŞAMLARI YIKAYIN
Bahar ve yaz aylarında kullanılan şampuanları seçerken dikkatli davranmakta fayda var. Saç tipleri ve yapıları birbirinden farklılık gösterdiği için şampuan seçiminde saçın rengine, tipine, kalitesine ve doğasına göre karar vermek gerekiyor. Saçlarınızı dış etkenlere karşı koruyan ürünler tercih edebilirsiniz. Saç derisine güçlülük ve canlılık kazandırıcı, antioksidan ve antienflamatuvar etkilerine sahip şampuanları kullanabilirsiniz.
Baharda ve yaz başında, kullandığınız şampuan ve bakım ürünlerinden daha yüksek oranda fayda görebilmek için saçlarınızı akşam yıkamalısınız. Bu şekilde saçı, güneş ışığı, toz, sıcak hava gibi etkilerden koruyarak daha az elektriklenmesini sağlayabilir ve daha dalgalı, hacimli, parlak ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.
Saç telleri uzadıkça kırılma, yıpranma ve matlaşma oranı artar. Saç teli üzerindeki kırılmalar, pullanmalar ve çatallanmalar uçlardan başlayarak en üst noktaya kadar ulaşır. Bunun için öncelikle bir kuaföre giderek kırıkları aldırmalı, saçlarınızı kestirmeli ve saç boyunuzu sağlıklı kısımlara kadar kısaltmalısınız.

TOPUZA HAPSETMEYİN
Cildimizin ne kadar neme ihtiyacı varsa, saçların da sağlıklı kalabilmesi için, özellikle yaz mevsiminde ekstra neme ihtiyaçları vardır. Saç kremlerini kullanırken saç diplerine sürmeden sadece 2 dakika kadar saç uçlarında bekletin ve bol suyla durulayın.
Saçlar sıkıca toplandığı zaman, gün boyu hapsedilmiş oluyor. Saç kökleri nefes alamıyor ve saç dökülmeleri başlıyor. Saçlarınızı havalandırın ve tüm gün topuz altına hapsetmeyin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıcak havalarda saçlarınızı doğal yoldan kurumaya bırakın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN