Türkiye'nin en iyi haber sitesi

e karşı '' önerisi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Hematoloji Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ünal, vücudun savunma sistemini güçlendiren en doğal ve en kuvvetli kaynak olarak bilinen başta olmak üzere bal, propolis ve arı sütü gibi ürünlerin den koruduğunu ve i yenmeye yardımcı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 18.4.2016 14:53
Kansere karşı 'arı zehri' önerisi
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Hematoloji Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ünal, her insanın vücudunun sürekli hücresi ürettiğini, immün (savunma) sistemi güçlü insanların vücudunun bu hücreleri öldürerek hastalığa yakalanmadığına ve savunma sistemi zayıf insanların ise bu hücrelerle savaşamadığı için e yakalandığına dikkati çekti.
İmmün sisteminin hastalığa yakalanma ve hastalığı yenme konusunda kilit nokta olduğuna işaret eden Ünal, immün sisteminin bozulması, yavaşlaması, reaksiyon gösteremez hale gelmesi nedeniyle toplumda yaş ilerledikçe kanser olma riskinin arttığını belirtti.
İleri yaşlarda, hücrelerin genlerinin, kromozomların bozulmaya başladığını ve ilk olarak kan kanserine yatkınlığın arttığını belirten Ünal, şunları kaydetti:

"Genç insanlarda da kanser olma riski vardır. Her yaşta kanser riski taşınır ancak ileri yaşlarda bu risk daha fazla artar. k ve kanseri yenmek için en önemli konu, vücudun savunma sisteminin güçlü tutulmasıdır. başta olmak üzere bal, propolis (arıların bitkilerden ürettiği ve kovan içi temizlikte ve kovanın yalıtımında kullandıkları bir madde), arı sütü gibi arı ürünleri savunma sistemini güçlendiren en doğal ve en kuvvetli kaynaklardır. olan kişilerde kullanılan ilaçlar, kemoterapi, radyoterapi vücudun savunma sistemini çok zayıflatıyor. Vücudun hastalığa karşı direncini artırmak ve hücrelerin kanserli hücrelerle savaşabilmesini sağlayabilmek için savunma sistemini güçlendirecek maddelere ihtiyaç var. Arı zehri de bunların en önemlileri arasında yer alıyor. İmmün sistemi güçlendiğinde hem kanser yenilir hem de kanser süreci içinde yeni bir kanser oluşumu veya kanserin yayılması önlenmiş olur."

YARDIMCI TEDAVİ OLARAK KULLANILIYOR

Prof. Dr. Ali Ünal, bir insanı durumunda vücuttaki çok çeşitli stokinlerin açığa çıktığını ve vücut direncini artırıcı etki oluşturduğunu aktararak şöyle devam etti:

"Biz yıllardır lösemi tedavisinde immün sistemini güçlendirmek için vücuttan salınan bir madde olan interferonu kullandık. Bu maddeyi laboratuvar ortamında üretip iğneyle vücuda verdik. Bu sayede vücuttaki stokin dediğimiz uyarıcı maddeler, moleküller bir anda yükseliyor ve kanser hücrelerine karşı savaşmaya başlıyor. Arı sokmasında da aynı durum söz konusu. Biz arı sokturmuyoruz ama arı zehrini kanserde yardımcı tedavi olarak kullanıyoruz."

Sadece kanser değil diğer birçok hastalığa karşı da insanların immün sistemini mutlaka koruması ve güçlü tutması gerektiğini vurgulayan Ünal, bunun da doğal katkısız besinler tüketilerek sağlanabileceğini belirtti.

Arı ürünlerinin de doğadaki yüzlerce çiçekten alınan besin maddelerinden oluşması nedeniyle en doğal koruyucu olduğunun altını çizen Ünal, sadece zehrinin değil bal, polen, propolis, arı sütü gibi maddelerin de tüketilerek kanserden korunulabileceğini vurguladı.

KANSER DÜŞMANI BESİNLER
PROF. DR. ERKAN TOPUZ: KANSERİ ŞEKER BESLER

BAĞIRSAK KANSERİNE KARŞI KAHVE TÜKETİN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kansere karşı 'arı zehri' önerisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN