Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ekimi dört mevsim yapılabiliyor

Gazi Hastanesi Sorunları ve Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, 'Yazın saç ekilmesi yapılmaz' şeklindeki görüşün doğru olmadığını söyledi. Gülgör, hastaların nin ardından gerekli i ve özeni göstermesi halinde hiçbir sorunla karşılaşılmayacağını anlattı.

Giriş Tarihi: 19.4.2016 14:45
Saç ekimi dört mevsim yapılabiliyor
''Saç ektiren kişiler saçlarını serin ortamda korumalı''

İzmir Sorunları ve Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, yle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yazın saç ekimi yapılmasının doğru olmadığı şeklinde görüşlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Gülgör, saç ekiminin dört mevsim yapılabileceğini söyledi.
Yazın saç ektiren kişilerin bir hafta boyunca saçlarını sıcaktan ve güneşten koruması gerektiğini belirten Gülgör, "Saç ektiren hastamız klimalı, serin ortamda saçların korunması lazım. Saçları ve alnı terlediğinde ekim yapılan bölgeye dokunmamalıdır. Yeni ve lı saçların çıkması için hastaların çok li ve özenli davranmaları gerekiyor. Hastaların sıcaktan, güneş ışınlarından saçlarını koruması gerekiyor. Neticede 6-8 saat süren operasyondan çıkıyor. Saç köklerinin bir tutunma evresi var" diye konuştu.

''İşlem yapılan bölgeye dokunulmaması gerekiyor''

İşlem sonrasında, saç ekilen bölgeye belli bir süre dokunulmaması gerektiğine dikkat çeken Gülgör, ?saç ekilen hastalarımıza iki gün dinlenmelerini öneriyoruz. Arkadaş ve akraba çevresinden merak edip ziyaretine gelenler olacaktır. Ancak kimsenin işlem yapılan bölgeye dokunmaması gerekiyor. Hastanın işlemin ardından 3 gün ani hareketler yapmaması, ağır kaldırmaması, ağır spor yapmaması gerekli. Operasyondan üç gün sonra hastalarımız günlük hayatlarına dönüyorlar? dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saç ekimi dört mevsim yapılabiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN