Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sinirli hissetmenizin sebebi bu olabilir!

Giriş Tarihi: 22.4.2016 16:17
Sinirli hissetmenizin sebebi bu olabilir!

Uzmanlar, burun tıkanıklıklarının aşırı sinirlenmeye, ses bozukluğuna ve reflüye yol açabildiğini belirtiyor ve ekliyor: "Burun eti problemlerinin tamamına yakını günümüzde ameliyat edilebiliyor, aynı operasyonda sonradan oluşan eğrilikler de onarılabiliyor"

Burun tıkanıklığı aşırı sinir yapıyor

Denizli Servergazi Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uz. Op. Dr. Umut Kaygusuz, burnun lı bir nefes alma yanında koku, tat alma ve sesin tınısının oluşması gibi birçok görevinin bulunduğunu, insan yüzünde en belirgin yerde olan burnun yüze karakteristik özelliğini kazandıran estetik bir organ olarak da görev yaptığını söyledi.

Burun tıkanıklıklarının toplumda çok sık görüldüğünü ve ciddi problemlerine yol açarak başka sağlık sorunlarına sebebiyet verebileceğini aktaran Op. Dr. Kaygusuz, "Kronik farenjit, , uyku apnesi, aşırı sinirlik, çocuklarda gece alt ıslatma, ses bozuklukları, reflü ve cinsel fonksiyon bozuklukları gibi birçok sağlık sorunu görülebilir. En sık görülen sebeplerine bakacak olursak geniz eti, burun orta bölmesi eğrilikleri, alerjik burun hastalıkları, kronik sinüzit ve burun etlerinde büyümeler söylenebilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinirli hissetmenizin sebebi bu olabilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN