Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çalışanlarına 'KBRN' eğitimi

Bolu'da Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği çatısı altındaki hastanelerin acil servislerinde görevli çalışanlarına Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) farkındalık eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 25.4.2016 17:44
Sağlık çalışanlarına 'KBRN' eğitimi

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde düzenlenen eğitimlere Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği çatısı altındaki hastanelerin acil servislerinde görevli çalışanları katıldı.

Kamu Hastaneleri Kurumu'nda görevli Bölge KBRN Koordinatörü Berkan Tekbaş, Afet Yönetim Birim Sorumlusu Serhat Gökçe ve KBRN Eğitimcisi Fatih Saçka eğitime katılan 150 sağlık çalışanına eğitim verdi.

Felaketlere karşı önlemlerin alınması gerektiğini belirten İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammed Emin Demirkol, şöyle dedi:
"Böyle bir eğitime ev sahipliği yapmaktan şeref duyuyoruz. Allah ilimizi felaketlere karşı muhafaza etsin. Ancak bu tür felaketlere karşı da önlemlerimizi almamız gerekiyor. KBRN Ünitemizi hastanemizde açmak ve ünitemizin hizmet verir halde olması gurur verici. İlimizde KBRN Ünitesi bulunan tek hastaneyiz. Bu manada A sınıfındayız ve sorumluluklarımızın farkındayız. Eğitimlerle de bu konudaki bilincin arttırılacağı inancındayım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık çalışanlarına 'KBRN' eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN