Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç nesil birlikte güzelleşiyor

Bu sene Anneler Günü’nde bir değişiklik yapın; anne ve büyük annelerinize güzellik hediye edin. Dolgu ve botokstan göz kapağı ameliyatına kadar pek çok alternatif mevcut

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Üç nesil birlikte güzelleşiyor
Her yaşta güzel görünmek bütün kadınların hayalidir. Genç kadınlar, anneler, hatta büyükannelerin bile içerisinde bulunduğu üç kuşağın her zaman canlı ve yenilenmiş bir cilde sahip olabileceğini söyleyen Anestezi ve Medikal Estetik Uzmanı Dr. Yasemin Hizarcı; "Genç kadınlar genelde akne-sivilce, anneler cilt yenileyici ve gençleştirici mezoterapi, büyükanneler ise cilt sarkması, lekeler ve göz kapağı düşüklüğü şikayetleri ile başvurup tedaviler sonrasında istedikleri görünüme kavuşabiliyorlar" diyor. Dr. Yasemin Hizarcı, Anneler Günü hediyesi olarak verebileceğiniz estetik uygulamalarını anlattı...
Genç-yaşlı demeden her yaştan kadın cilt problemleri ya da kilolarından dolayı çeşitli uygulamalardan geçiyor. Artık herkes daha fit ve genç görünmeyi tercih ediyor. Gençler daha çok akne-sivilce problemlerinden şikayetçi oluyor. Sivilce tedavisine yönelik cilt bakımları yapılırken vücut kılları için uygulanan epilasyonlar da yapılan işlemler arasında yer alıyor.

ALTIN İĞNEYLE AKNELER YOK OLUYOR
Altın iğne tedavisiyle; akne izleri kalmış cilt tabakasına mikro iğnelerle rakyofrekans enerjisi veriliyor. Bu doku travmatize edilerek dokunun yeniden yapılandırılması sağlanıyor. Oluşturulmuş yaraya yeniden doku tamiri yapılarak çukurlukların derinliği azaltılıyor. Geri kalan çukurlar içinde ince dolgu uygulamaları yapılarak cilt yüzeyi düzeltilip pürüzsüzleştiriliyor. Altın iğne yöntemi cilt görüntüsünü pürüzsüzleştirmeyi sağlayan destek bir tedavi olarak adlandırılıyor. Uygulama 30 dakika sürüyor. Uygulama sonrasında yoğun kızarıklık ve hafif ödem oluyor. Ancak bu durum beş-altı saat ile 24-48 saat arasında geçiyor.
40 ve 50'li yaşlardaki anneler daha çok cilt yenileyici ve gençleştirici mezoterapiler uygulatıyor. Cildi 10 yıl gençleştiren, genetik yapısını onaran geniş band ışık kaynağı uygulamaları da son dönemlerde en çok yüzleri güldüren tedaviler arasında yer alıyor. Geniş band ışık kaynağı, cildin genetik yapısını onarıp tedavi bölgesini canlandıran, gençleştiren ve sıkılaştıran bir etki yaratıyor. Bu tedavi, gebelik sonrasında da karın sarkmalarından kurtulmak için faydalı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

70 YAŞINA KADAR UYGULANIYOR
Her insanda cilt yaşlanması genelde 25-30'lu yaşlarda başlıyor. 35 yaşından itibaren cilt hasarı oluşmasıyla birlikte geniş band ışık kaynağı yöntemi rahatlıkla uygulanabiliyor. Hatta 70 yaşına kadar bile bu işlemi yaptırabilirler. Ayrıca eşlerine uygulanan botoks, dolgu tedavisi sonuçlarından ve doğallığından memnun kalan erkekler de, eşleriyle birlikte uygulama yaptırmaya gidiyorlar.
Annelere; vücutta en çok uygulanan ve bölgesel yağları yakan soğuk lipofiz tedavisi ve selülitler için cilt sıkılaştıran soğuk radyofrekans, özellikle doğum sonrasında uygulanabiliyor. Bu tedavi infrared teknolojisinin bir arada kullanılmasıyla bölgesel hızlı yağ eritmede alternatif sunuyor.
Büyükannelerin yaşında ise en çok görülen cilt sorunları arasında cilt sarkmaları ve lekeler ön plana çıkıyor. Özellikle göz kapaklarındaki düşüklükler oldukça belirginleşiyor. Bu yaş grubu için de hem cildi soymadan yenileyen, hem de göz kapak derisini toparlayan sistem ile göz çevresi tamamen toparlanıyor. Uygulama, cilt problemi olan her yaş grubuna bir-iki hafta arayla dört-beş seans aralığında yapılabiliyor. Uygulama bölgesine göre 15-30 dakika arası bir sürede işlem bitiyor. Öncesinde anestezik krem yüze sürüldüğü için herhangi bir ağrı hissedilmiyor. Güneş koruyucu krem sürülerek günlük hayata geri dönmek mümkün. Ayrıca somon DNA'sı ve vitaminli mezolar ile cilt beslenip yenilenebiliyor.
Üç kardeş birleşti ve annelerine göz kapağı ameliyatı hediye etti

ESTETİK VE REKONSTRİKTÜF CERRAHİ UZMANI OP. DR. ÜMRAN İLERİ, ANNELERİNE ESTETİK HEDİYE EDENLERİ ANLATTI...
Herkesin annesi kendisi için çok özeldir ve Anneler Günü'nde ona hem çok özel, hem de farklı bir hediye vermek ister. Günümüz gençleri Anneler Günü'nde annesine gençlik hediye ediyor. Botoks, dolgu, liposuctuion, göz kapağı estetiği hediye edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Yaşı kaç olursa olsun bütün kadınlar güzel ve özel olmak ister ve bunun için estetik işlemlerden faydalanır. Annelerini mutlu etmek isteyen pek çok kişi, kendini genç ve güzel hissetmek isteyen annesine kolay uygulanabilen işlemler hediye ediyor. Hatta birkaç kardeş birleşip özel ameliyatlar hediye edenler bile oluyor. Bir defasında üç kardeş parasını birleştirip annesine göz kapağı ameliyatı hediye etmişti. Liposuction hediye edenler de oldu. Özellikle Anneler Günü'nde botoks ve dolgu hediye olarak daha çok tercih ediliyor.

ANESTEZİ GEREKTİRMİYOR
Yaşlanma ile oluşan ve mimikle ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisinde kullanılan botoks; göz çevresi, alın, kaş arası mimik, dudak çevresi ve boyun bölgesi kırışıklıklarında, burundan ağıza doğru ve dudak kenarından çeneye doğru inen çizgilerde ve yanak sarkmalarında kullanılıyor. Çok küçük miktarda ilaçlar çok küçük iğnelerle verildiğinden rahatsızlık hissi olmuyor, anestezi gerektirmiyor.

Günümüzde uygulama sıklığı gittikçe artan dolgu ise kısa sürede ve ameliyatsız daha genç bir cilde sahip olmayı sağlıyor. Dolgu uygulamaları ile en sık göz ve ağız çevresinde, çene ve yanak çizgisinde, yanak ve dudak kenarlarında yaşla birlikte oluşan çizgilenme ve kırışıklıklar kolayca giderilebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç nesil birlikte güzelleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN