Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Araştırmadan çıkan çarpıcı '' gerçeği!

ABD'de yapılan araştırmalara göre, her kişinin cildinde, kendine özgü ve zamanla değişmeyen bakteriler bulunuyor.

Giriş Tarihi: 6.5.2016 16:40
Araştırmadan çıkan çarpıcı 'cilt' gerçeği!

Cildin kendine özgü bakteriyel yapısı değişmiyor


BBC'nin haberine göre, sonuçları Cell dergisinde yayımlanan araştırmada, 12 lı bireyden alınan örnekler üzerinde inceleme yapıldı.

Ulusal Kanser ve Ulusal İnsan Genetik Araştırmalar enstitülerinde görevli Heidi Kong ile Julie Segre'nin yürüttüğü araştırma çerçevesinde, bir ay ila iki yıllık zamanda, üç ayrı dönemde, vücudun 17 değişik bölgesi araştırıldı.

İnceleme sonucunda, kişilerin, giysilere, yıkanmaya, diğer insanlara ve dış dünyaya maruz kalmalarına rağmen kendilerine özgü mikrobiyal imzalarını korudukları gözlendi.

Kişilerle hareket eden bakteri bulutları

Peer J. dergisinde yayınlanan bir diğer araştırmada da kişilerin etrafından alınan örnekleri incelendi. Araştırmada, bireylerle hareket eden bakteri bulutlarının var olduğu ve bu bulutların parmak izi gibi kişiye özgü olduğu gözlendi.

Araştırmada, 11 bin katılımcının 4 saat boyunca kaldıkları odalardan alınan hava örnekleri incelendiği, her katılımcının ardında bıraktığı bakteri kütlesinin kişiyi tanıtıcı özelliğe sahip olduğu saptandı.

Bilim adamları, gelecekte, egzama ve diğer hastalıklarının söz konusu bakterileri ne yönde etkilediğini incelemeyi planlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araştırmadan çıkan çarpıcı 'cilt' gerçeği!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN