sizi de mi yoruyor?

Yeterince uyumanıza rağmen sabahları yorgun kalkıyor, vücudunuzda ağrılar hissediyor ve gün içinde enerjiniz düşüyorsa yorgunluğu kapınızı çalmış olabilir.

Giriş Tarihi: 11.5.2016 10:57 Güncelleme Tarihi: 11.5.2016 11:07
Bahar sizi de mi yoruyor?

Mevsim dönüşlerinde hissedilen ruhsal ve bedensel sorunlar keyfine gölge düşürebiliyor. Neden kendimizi hep yorgun hissediyoruz? Daha iyi hissetmek ve undan korunmak için neler yapacağımızı biliyor muyuz?

BAHAR YORGUNLUĞUNA YENİK DÜŞMEYİN

Bahar yorgunluğu ile başa çıkmanın en önemli yolu iyi ve dengeli beslenmeden geçiyor. Bol bol su içmek, sebze ve meyve tüketimini artırmak, akşam öğünlerinde az yağlı, hafif beslenmek, kahve, çay, kola, kakao gibi kafeinli içeceklerden uzak durmak enerjinizi yerine getirecek ve bahar yorgunluğuna karşı güçlü kalmanıza yardımcı olacaktır.

BAHAR YORGUNLUĞU DEYİP GEÇME!

Uzmanlar, İlkbaharla birlikte havadaki elektrik yükünün arttığını söylüyor. Uzmanlar, küçük kasabalarda ve doğayla iç içe olan yerlerde havadaki pozitif iyonların artmasının, insana zindelik verirken, , Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimizde negatif iyonların artmasından dolayı, Bahar Yorgunluğu Sendromunun arttığını söylüyor. Uzmanlar bunun yanında, cinsel isteksizlik, cinsel güçsüzlük, genel bir bitkinlik, güçsüzlük, yorgunluk, isteksizlik, uykusuzluk, huzursuzluk, gerginlik, duygusal iniş çıkışlar, , eklem ağrıları gibi şikayetlere yol açabileceğini ifade ediyor.

BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KURTULMAK İÇİN ÖNERİLER:

1. Az ve sık yiyin.

2. Günde en az 8 bardak su içiniz.

3. Bol sebze ve meyve yiyiniz.

4. Hergün yarım saat yürüyüş veya egzersiz yapın.

5. Şekerli ve unlu gıdalardan uzak durun.

BAHAR YORGUNLUĞUNA DOĞAL ÇÖZÜM

DİYET BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KORUYOR

BAHAR YORGUNLUĞUNU ATLATMANIN YOLLARI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahar sizi de mi yoruyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN