hastane randevu üyeliği nasıl oluşturulur?

yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne giriş için üye olmak gerekmektedir. MHRS hastane randevu sistemine üzerinden giriş yaparak Türkiye genelindeki birçok hastaneden randevu alınabilmektedir. MHRS hastane nasıl üye olacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 31.5.2016 11:24
MHRS hastane randevu üyeliği nasıl oluşturulur?

Teknolojini ve kullanımın gelişmesiyle birlikte, işlerimizi internet üzerinden yapmaya başladık. Bu kapsamda da 'yi yani Merkezi Hekim Randevu Sistemini geliştirerek randevu alma işlemlerimizi internet ve telefon yardımıyla yapabilmemizi sağlamıştır. MHRS hastane randevu alma işlemi nasıl yapıldığını haberimizde bulabilirsiniz.

Bakanlığının hastaların randevu alabilmeleri için geliştirmiş olduğu MHRS hastane randevu sistemi sayesinde vatandaşlar randevu alarak hastaneye gidebilmelerini sağlar. Peki, MHRS hastane randevu üyeliği nasıl yapılır? İşte cevabı…

MHRS HASTANE RANDEVU ÜYELİĞİ NASIL OLUŞTURULUR?

Sağlık Bakanlığı'nın Merkezi Hekim Randevu Sisteminin internet sitesinden randevu al bölüme tıkladığınızda, "YENİ ÜYE" bölümünden sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile üyelik oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

MHRS RANDEVUSU ÜCRETLİ MİDİR? MHRS NASIL ÜCRETLENDİRİLİR?

Alo182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182' yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK' ya göre Türkiye' de sabit hatları aramak dakikası en fazla 46,25 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir. GSM firmaları da BTK' nın belirlediği bu üst sınırı geçemez. Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabilmektedirler.

Sağlık Bakanlığı'nın bu hat üzerinden gelir elde etmesi ya da vatandaşların telefon hattına ilave bir ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS hastane randevu üyeliği nasıl oluşturulur?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN