Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tırnak yiyen çocukların bağışıklık sistemi kuvvetli çünkü…

Giriş Tarihi: 12.7.2016 15:03
Tırnak yiyen çocukların bağışıklık sistemi kuvvetli çünkü…

'da yapılan bir çalışma, başparmağını emen ve tırnaklarını yiyen çocuklarda gelişme riskinin daha az olduğunu ortaya koydu.

Sonuçları Pediatrics dergisinde yayımlanan çalışmada, başparmağını emen ve tırnaklarını yiyen çocukların daha fazla mikroba maruz kaldığı, dolayısıyla bağışıklık sistemlerinin kuvvetlendiği belirtildi.

'da, yaşları 5 ila 32 olan bin kişi üzerinde yapılan araştırmada, parmak emmenin ve tırnak yemenin, kişileri bazı türlerine karşı koruduğu ancak bu alışkanlıkların, astım veya üzerinde bir etkisi olmadığı bildirildi.

Parmak emme ve tırnak yeme alışkanlığı 5, 7, 9 ve 11 yaşındaki çocuklarda değerlendirilip kayda alınırken, alerji testleri 13 ila 32 yaş aralığında yapıldı.

Sıklıkla parmak emen veya tırnak yiyen çocukların üçte birinin 13 yaşına geldiklerinde alerjiye yakalanma olasılığının azaldığı gözlemlendi.

Bu çocuklarda toza, evcil hayvana karşı alerji gelişme ihtimalinin, parmak emme ve tırnak yeme alışkanlığı olmayan çocuklara kıyasla üçte bir oranında düştüğü kaydedildi.

TIRNAKLARINI YİYEN İNSANLARIN SIRRI ORTAYA ÇIKTI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tırnak yiyen çocukların bağışıklık sistemi kuvvetli çünkü…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN