Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erkeklerde öyle bir şeye neden oluyor ki...

Gün içinde cep telefonunu pantolon cebinde taşıyan erkeklerin yüzde 47'sinde sperm sayısı azalıyor. Testislere yakın taşınan cep telefonları gebe kalmayı güçleştiriyor.

Giriş Tarihi: 14.7.2016 17:20
Erkeklerde öyle bir şeye neden oluyor ki...

'deki Haifa Teknik Üniversitesi'nde yapılan araştırmada; cep telefonlarının aktif olarak yüzen sperm sayısını ve sperm kalitesini azalttığı, bunun sebebinin de elektromanyetik aktiviteden kaynaklanan ısı artışı olduğu saptandı.

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, erkekleri yakından ilgilendiren araştırma hakkında şu bilgileri verdi:

"Çalışmada üreme kliniğine başvuran 100'den fazla erkek izlendi. Bu erkekler telefonlarını kasık bölgesine yakın taşıyorlar, telefonla şarj olma esnasında konuşuyorlar ve uyurken telefonlarını yattıkları yerin sadece birkaç santim uzağına bırakıyorlardı.

Özellikle Batı'da, erkekler arasında sperm kalitesinin azalması bariz olup, çiftlerin yüzde 40'ında çocuk sahibi olma konusunda da problemler çıkmaktadır. Üreme kapasitesindeki azalma ile cep telefonu kullanımı artışı arasındaki bağlantı anlamlı bulunmuştur."

Kaynak: Posta

ERKEKLER DİKKAT! BUNLARI MUTLAKA TÜKETİN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkeklerde öyle bir şeye neden oluyor ki...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN