Sadece birkaç ay süren tedavisi mümkün

Giriş Tarihi: 23.8.2016 10:22
Sadece birkaç ay süren diş teli tedavisi mümkün

Hızlı tedavisi Fastbraces ile diş çapraşıklığı tedavisi süresi kısalıyor. Bu teknikle, 5 ila 12 ay gibi kısa bir süre içinde hızlı, güvenli ve zahmetsiz bir şekilde güzel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, sadece birkaç ay süren hızlı diş teli tedavisi Fastbraces’i anlatıyor.

"Fastbraces, dişlerdeki çapraşıklıkları daha kısa bir süre içinde düzeltmek için geliştirilmiş olan bir tekniktir. Geleneksel tedavileri ile diş çapraşıklığı ortalama iki yıllık bir süre içinde ve iki aşamada tedavi edilebiliyordu. Birinci yılda dişlerin sadece ağızda görülen kısımları aynı hizaya getirilir. İkinci yılda ise diş kökünün konumu düzeltilebilir. Oysaki hızlı diş teli Fastbraces tekniğinde tedavinin başından itibaren diş kökü ile birlikte dişin düzeltilmesi hedeflenir. Bunun için de üçgen ve özel olarak üretilmiş kare tellerden faydalanılır. Bu sayede aynı anda hem dişin taç kısmının hem de kök kısmının düzelmesi sağlanır."

Hızlı diş teli tedavisinde iyileşme süresini etkileyen faktörler

"Hızlı diş teli Fastbraces tedavisinde iyileşme süresini etkileyen faktörler; dişin yapısı ve dişlerin kapanış şekli, bireyin kemik yapısı ve yoğunluğu, dişin hareket hızı, büyüme ve gelişim süreci ve tedavi seanslarına devam düzenliliği olarak sayılabilir. Yaklaşık 20 yıldır yapılan araştırmalarla sürekli geliştirilen Fastbraces tekniği ile dişin doğal sürme hızına çok yakın bir kuvvet uygulanarak diş teli tedavi süresi oldukça kısaltılabiliyor. Bu sayede Fastbraces hızlı diş teli tedavisi ile dişlerdeki çapraşıklıklar haftalar içinde hızlı ve güvenli bir şekilde tedavi edilebiliyor.

Fastbraces tedavi tekniğinde estetik diş teli seçeneği

Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner "Fastbraces tekniğinde kullanılan braketlerde, metal veya kişinin kendi diş rengine uyumlu olan estetik olmak üzere iki farklı seçenek tercih edilebilir. Bu teknikte kullanılan telin esnekliği sayesinde ya da sızı riski düşük olur. Teller, esnek yapısı sayesinde hızlı, ağrısız ve güvenli bir tedavi imkanı sunar. Dişlerinde çapraşıklık olan, 11-13 yaştan itibaren her hastaya güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Siz de Fastbraces tekniği ile daha hızlı ve güvenilir bir şekilde güzel ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz."

Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadece birkaç ay süren diş teli tedavisi mümkün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN