Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cildinize sonbaharda ' ağı' estetiği desteği

Giriş Tarihi: 21.9.2016 23:58 Güncelleme Tarihi: 22.9.2016 00:00
Cildinize sonbaharda 'örümcek ağı' estetiği desteği

Son yılların favori ameliyatsız gençleşme tekniği ağı estetiği, cerrahiye gerek kalmadan ince çizgiler üzerinde etkili olabiliyor.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, geliştirdiği Ağı estetiği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tekniğin tabuları yıktığını ve ameliyatsız bir şekilde cilde kaybolan formunun ameliyatsız bir şekilde tekrar kazandırılabileceğini kanıtlandığını söyledi. Yaz mevsimi sonrası yıpranan ve belirgin hale gelen kırışıklıklar için muazzam bir cilt desteği sağlayacağının da altını çizdi.

İpler destek değil, sadece teşvik ediyor

"Örümcek Ağı Estetiği cilt altına tıpkı örümcek ağına benzer bir şekilde yerleştirdiğimiz medikal iplerle gerçekleştirilen bir tekniktir. Bu iplerin amacı cilt altına bir destek koymak değil, cildin azalan kolajen yapısını teşvik etmek içindir. Çünkü 6 ay içerisinde eriyen bu ipler aslında vücuda tepki mekanizmasını çalıştırmasını emreder. Yerleştirilen alana kolajen hücumu başlar, bu sayede cilt toparlanır, gerilir ve ince çizgilerin yok olması durumu söz konusu olur" diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, aynı da bu tekniğin cilt için önemli yapı taşı olan elastanı da artırdığını dile getirdi.

Yağ transferi ile beraber uygulanabilir

" Örümcek Ağı Estetiği aynı zamanda yağ transferi uygulamasıyla beraber kombine edilerek de yapılabilir. Yine kendi geliştirdiğim bir teknik olan ve soyadımla anılan Cihantimur Yağ Transfer tekniği kullanılarak yapıldığı zaman, cilde aynı zamanda kontür düzenleme de yapabiliyoruz. Ayrıca kök hücrenin muazzam avantajları da bu iki tekniğin beraberce kullanılması sonucunda yaşanabiliyor. Yağ transferini özellikle çöken elmacık kemikleri ve diğer yüz kontür hatlarına uyguluyoruz" diyen Cihantimur, yağ transferi ile birleştirilerek yapılan Örümcek Ağı Estetiğinin hastalar tarafından geri dönüşlerinin de çok olumlu olduğunun altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cildinize sonbaharda 'örümcek ağı' estetiği desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN