Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nı böyle içti

’nın Gemlik İlçesi’nde, imalathanesini ziyaret eden Prof. Dr. , yeni sıkılan zeytinyağını bardağa doldurarak içti. Uzatılan peçeteyi kabul etmeyen Prof. Dr. Karatay, "Zeytinyağı başlı başına şifadır, elimi silmek yada yıkamak yerine elime yüzüme sürerim cildime de iyi gelir" dedi.

Giriş Tarihi: 23.10.2016 15:37 Güncelleme Tarihi: 23.10.2016 15:39
Canan Karatay zeytinyağını böyle içti

Gemlik Belediyesi'nin Kent Konseyi ve sivil toplum örgütleriyle birlikte düzenlediği ve bu yıl ikincisi yapılan Uluslararası Zeytin Festivali'nin konuğu olan Prof. Dr. Karatay, program sonunda Fabrikası'nı ziyaret etti.

Prof. Dr. Karatay,yağhaneyii gezerek üretim hakkında firma sahibinden bilgi aldı.
Panelde yaptığı konuşmada dünyanın en sağlıklı meyve suyunun zeytinyağı olduğunu ifade eden Prof. Dr. yeni sıkılan zeytinyağını bardağa doldurarak, izleyenlerin hayret bakışları arasında içti. Uzatılan peçeteyi kabul etmeyen Prof.Dr. Karatay, kendisine peçete uzatanları kibarca redderken, "Zeytinyağı başlı başına şifadır, elimi silmek ya da yıkamak yerine elime yüzüme sürerim cildime de iyi gelir" dedi.


Zeytinyağını içtikten sonra beraberindekilere, "İçmiş olduğum bu zeytinyağı boğazımı yaktı. En doğal yağ boğazı yakar zaten. Boğazım yanıyor diye bu kötü demeyin sakın. Gönül rahatlığıyla içebilirsiniz" diye konuştu.


Prof. Dr. Karatay, zeytin ve zeytinyağı üreticilerine; "Zeytin ağaçlarını kestirmeyin. Her ne sebeple olursa olsun buna izin vermeyin. Zeytin bizim hepimizin geleceği ve sağlığıdır. Gerekirse meclise yürüyün ve zeytin ağaçlarının kesilmesini engelleyin" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canan Karatay zeytinyağını böyle içti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN