Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta SDÜ'ye ikinci hastane projesi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'ne (SDÜ) bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yapımı için önemli gelişmeler yaşandı

Giriş Tarihi: 23.11.2016 14:20 Güncelleme Tarihi: 23.11.2016 14:21
Isparta SDÜ'ye ikinci hastane projesi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen SDÜ'nün 2017 yılı bütçesi ve yatırım programından Isparta'ya büyük bir sürpriz çıktı. Rektörlüğün girişimleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'in desteğiyle SDÜ'ye ikinci hastane kazandırıldı. SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi yanında Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi inşa edilecek. Proje için 2017 yılı bütçesinden 3.5 milyon TL ödenek ayrıldı.

HEM BİZ HEM BAKANLIK NEZDİNDE İMZALAR ATILDI

Isparta'ya yeni bir şehir hastanesinin yapıldığı ve açılışına hazırlanıldığı günde SDÜ'ye ikinci hastane yatırımı için kaynak almanın zorluğuna dikkati çeken SDÜ Rektörü Çarıkçı, Süreyya Sadi Bilgiç'in kendilerine büyük destek verdiğini aktardı. Çarıkçı, "Arkadaşlarımız yatırımın gerekliliğini çok iyi anlatan raporlar hazırladı. Maliye Bakanlığı'nda, Kalkınma Bakanlığı'nda bastırdık. Milletvekilimiz görüşmeler yaptı. Yatırım bütçemiz programında ikinci hastane yatırımını kaptık. Hem biz hem bakanlık nezdinde imzalar atıldı. Yatırım bütçemiz şu anda komisyonda görüşülüyor. Komisyon kararı ve meclis kararından sonra bu yatırım kesinleşecek. İnşallah Isparta sağlıkta çok daha önemli noktalara ulaşacaktır" dedi.

EKİP VE TEÇHİZAT OLARAK DA ÇOK GÜÇLÜYÜZ

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Çarıkçı, ikinci hastanenin ihtisas hastane olarak değerlendirileceğini söyledi. Tıp Fakültesi'nin en iddialı olduğu ve en çok hasta kabulü yaptığı kliniklerin başında Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları anabilim dallarının geldiğini belirten Çarıkçı, "Hastanedeki uzman arkadaşlarımız ve yönetim ekibi olarak değerlendirdik. Elimizdeki imkanlar ve potansiyelimizi masaya yatırdık. İl dışından en çok hasta kabulü yaptığımız bölümleri inceledik ve mevcut hastanemizde yoğunluk yaratan bölümlerin kadın doğum ile çocuk hastalıkları klinikleri olduğunu gördük. Bu konuda güçlü bir kadroya sahibiz. Ekip ve teçhizat olarak da çok güçlüyüz. Yeni doğan yoğun bakımda güçlü bir altyapımız var. Bu gücümüzü bağımsız bir hastanede daha da artırmayı hedefledik. İki bölümün başka bir hastaneye nakledilmesi ile Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki yoğunluk da azalacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta SDÜ'ye ikinci hastane projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN