Yorgun ve yaşlı mı görünüyorsunuz?

Aynadaki görüntülerinizde göz ve dudak çevrenizde kırışıklık, yüzünüzün bazı bölgelerinde kırışıklık, hatta sarkmalar mı görüyorsunuz? Cerrahi operasyon geçirmenize gerek kalmadan eski görünümünüze kavuşabilirsiniz. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk ameliyatsız tekniklerle nasıl gençleşebileceğinizi anlatıyor.

Giriş Tarihi: 25.11.2016 11:33 Güncelleme Tarihi: 25.11.2016 11:40
Yorgun ve yaşlı mı görünüyorsunuz?

Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

"Yüzde oluşan kırışıklıklarında botulinum toksini enjeksiyonları ameliyatsız düzeltme sağlanabiliyor. Botoks, bakterilerden elde edilen bir toksinin saflaştırılmış bir versiyonu ile yapılır. Bu toksin minik dozlarda uygulanarak göz çevresindeki kaz ayakları, kaş çatmasının neden olduğu kırışıklıkları ve yüzde kırışıklığa neden olan kasların gevşemesi sağlanır. Botoks atışları yalnızca birkaç dakika sürer ve çok hafif bir sızı hissedilir. Botoks enjeksiyonun etkisi 3 ila 7 gün arasında belli olmaya başlar. Bu sürenin sonunda kırışıklıkların olmadığı pürüzsüz bir yüze sahip olunur. Toksinin etkisi geçince kırışıklıklar ya da kırışık oluşma riski yeniden ortaya çıkar. Bunu engellemek için kişiye göre değişiklik gösterdiği için her 3 ila 6 ay arasında tekrar enjeksiyon uygulanması gerekir."

Dolgu Enjeksiyonu ile Hacim Kazandırma

"Dolgu enjeksiyonu tekniği, cildin altındaki dokuyu üste doğru çıkararak kırışıklıkların ve olukların doldurulmasını sağlayan diğer bir ameliyatsız prosedürdür. Dolgu enjeksiyonu doğrudan sorunlu bölgelere enjekte edilir. Kolajen, en eski ve en bilinen kozmetik dolgu maddesidir. Daha yeni seçenekler arasında hyalüronik asit, kalsiyum hidroksilapatit, poli-L-laktik asit, polimetilmetakrilat boncuklar (PMMA) ve hastanın kendi uyluk veya karın bölgesinden alınan yağ hücreleri de enjekte edilebilir. Hyalüronik asitin etkisi ortalama 9 ay sürerken, kollajen dolguların etkisi 3 ila 6 ay arasında sürer. Yağ hücrelerinin etkisi ise 4 ila 6 ay arasında değişiklik gösterir."

Işık Dolgusu ile Göz Çevresi Kırışıklıkları Tedavisi

"Göz altı için özel olarak geliştirilen ışık dolgusu ile göz altı morluğu ve torbalanmaları da tedavi edilebilir. Bu teknik ile gözlerinizin altında oluşan koyu halkalar, mor bir görünüme neden olan gölgeler, torbalar ve gözlerinizin içe çöküklüğü giderilebilir."

Op. Dr. Güncel Öztürk "Hastanın ihtiyacına göre botoks, dolgu ve ışık dolgusu tedavisinin yanı sıra yüzü daha genç göstermek için ameliyatsız teknikler ile kaş kaldırma ve dudak dolgusu da tavsiye edilebilir. Ameliyatsız kaş kaldırma botoks enjeksiyonu tekniği ile yapılırken, dudak dolgunlaştırmada hyalüronik asit dolgu malzemesi enjekte edilebilir. Ameliyatsız teknikler iyileşme süreci gerektirmediği ve geri dönüşümü olan uygulamalar olduğu için günümüzde giderek çok daha fazla tercih ediliyor. Doğal ve sağlıklı bir görünüm için bu uygulamaların alanında uzman estetik cerrah ya da dermatologlar tarafından uygulanmasına dikkat edilmelidir."

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yorgun ve yaşlı mı görünüyorsunuz?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN